Widzew od 14. minuty grał w osłabieniu, ale nie dał się pokonać

29.09.2020 20:43
Widzew Łódź

Widzew Łódź w 6. kolejce 1. ligi zremisował u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Gospodarze od 14. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Krystiana Nowaka.

Obrońca Widzewa Łódź bardzo szybko zebrał pierwsze upomnienie, bo już w 2. minucie. Wtedy sędzia ukarał go żółtą kartką za taktyczny faul. 12 minut później Nowak dopuścił się kolejnego przewinienia i arbiter pokazał mu drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik.

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1

Goście długo nie potrafili wykorzystać przewagi. Dopiero w 61. minucie gola na 1:0 dla Zagłębia Sosnowiec zdobył Joao Oliveira. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. Walczyli o remis i dopięli swego już 9 minut później, gdy do bramki rywali trafił Patryk Mucha.

Po tym remisie Widzew Łódź zajmuje dopiero 10. miejsce w ligowej tabeli. W sześciu meczach uzbierał łącznie tylko 7 punktów. Zagłębie ma trzy "oczka" mniej i jest 12.

W następnej kolejce rywalem Widzewa będzie Puszcza Niepołomice, Zagłębie zagra natomiast z Sandecją Nowy Sącz