Zamknij

Trzecioligowy Widzew pobił rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów

Krzysztof Sobczak
10.03.2017 16:30
Widzew Łódź
fot. EastNews

Kibice występującego w piłkarskiej 3. lidze Widzewa Łódź wykupili już prawie wszystkie karnety na rundę wiosenną z przeznaczonej do sprzedaży puli 15100 sztuk. Łódzki klub pobił krajowy rekord Lecha Poznań, który wiosną 2011 r. sprzedał 15 056 stałych abonamentów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Widzew najlepszy spośród polskich klubów wynik sprzedaży stałych wejściówek osiągnął w piątek. Tego dnia około południa umieszczony na klubowej stronie licznik sprzedanych abonamentów wskazywał 15085. Zdaniem szefów zespołu występującego obecnie na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce pula 15100 karnetów przeznaczonych do sprzedaży wyczerpie się w ciągu kilku godzin.

Zobacz także

To oznacza, że w wiosennych rozgrywkach zarezerwowanych będzie ponad 85 procent miejsc na nowym stadionie miejskim.

- Czasami spotykaliśmy się z opiniami kwestionującymi tak dużą pojemność stadionu dla trzecioligowego klubu. Myślę, że kibice Widzewa udzielili na to najlepszej możliwej odpowiedzi - powiedział wiceprezes Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź Przemysław Klementowski.

Do tej pory największą liczbą sprzedanych stałych wejściówek mógł pochwalić się Lech Poznań. Jego fani przed rundą wiosenną ekstraklasy w sezonie 2010/11 nabyli 15056 abonamentów.

To nie jedyny rekord

Widzew sprzedaż stałych wejściówek rozpoczął w listopadzie i od tamtej pory pobił kilka rekordów. W grudniu, kiedy kibice nabyli 5,5 tysiąca karnetów poprawiony został najlepszy klubowy wynik z 2010 r., a w lutym przebili Parmę Calcio 1913. Dwa lata temu włoski klub po bankructwie również rozpoczął swoją odbudowę od 4. ligi (Serie D), a ich fani wykupili wówczas blisko 10 tys. karnetów.

Szefowie łódzkiego klubu podkreślili, że karnety nie były tańsze od tych obowiązujących w najwyższej klasie rozgrywkowej (kosztowały od 115 do 290 zł za rundę). Kibice trzecioligowca zakupili również ok. 1,2 tys. tzw. karnetów fundowanych. To opłacane przez kibiców wejściówki, które zostaną rozdysponowane wśród dzieci i młodzieży.

Mobilizacja sympatyków Widzewa związana jest z pomocą w odbudowie klubu, którego celem jest jak najszybszy powrót do elity od najniższych szczebli rozgrywkowych oraz z oddaniem do użytku nowego stadionu miejskiego. Powstał on w miejscu dawnego obiektu przy al. Piłsudskiego, może pomieścić 18 tys. widzów.

Widzewiacy - przy komplecie publiczności - pierwszy mecz rozegrają na nim w sobotę 18 marca o godz. 19.10, kiedy podejmą ostatni w tabeli 3. ligi Motor Lubawa. Swoją wizytę na tym spotkaniu zapowiedział już m.in. były napastnik Widzewa, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Przed rundą wiosenną 3. ligi gr. 1, która wystartuje w ten weekend, drużyna z al. Piłsudskiego zajmuje szóste miejsce ze stratą 12 punktów do prowadzącego w tabeli drugiego zasłużonego łódzkiego zespołu - ŁKS. Awans do 2. ligi wywalczy tylko zwycięzca rozgrywek.

RadioZET.pl/PAP/KS