Zamknij

Widzew Łódź pobił rekord Polski! Zrobił to po raz szósty z rzędu

Marek Garus
25.07.2019 18:30
Kibice Widzewa
fot. Marcin Jurkiewicz/East News

Widzew Łódź po raz szósty z rzędu pobił rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów na sezon. Tym razem kibice "Czerwonej Armii" przeszli samych siebie i wykupili aż 16339 abonamentów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Widzew Łódź po raz kolejny udowodnił, że chociaż piłkarsko może momentami odstawać od reszty zespołów, to nigdy nie będzie miał tego samego problemu ze swoimi kibicami. Fani "Widzewiaków" najwidoczniej szybko wybaczyli swoim ulubieńcom grzechy z poprzedniego sezonu, podczas końcówki którego Widzew serią remisów zaprzepaścił sobie szanse na awans do I ligi, i pomogli łódzkiemu klubowi po raz szósty z rzędu pobić rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów na sezon.

Widzew Łódź pobił rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów

"Pobicie ostatniego rekordu możliwe było dzięki temu, że karnety fundowane, których koszt nabycia w tym roku w całości pokrył klub, zostały częściowo umieszczone w strefie buforowej. Oznacza to, że w przypadku meczu, podczas którego nie będzie potrzebne wydzielenie strefy buforowej, będzie ich do wykorzystania więcej, a w przypadku meczu podwyższonego ryzyka z koniecznością zachowania pełnego bufora, pozostanie ich mniej. Informujemy jednocześnie, że ostateczna liczba sprzedanych karnetów wzrośnie po zaksięgowaniu ostatnich zamówień indywidualnych i abonamentów VIP sprzedawanych poza systemem elektronicznym" - napisał Widzew na oficjalnej stronie.

Dotychczasowy rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów, ustanowiony rok temu, wynosił 16311. Po raz pierwszy kibice Widzewa osiągnęli rekordowy wynik w marcu 2017 roku, wykupując wówczas 15310 abonamentów.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MG