Zamknij

Widzew i Górnik Łęczna w 1. lidze. Nieprawdopodobny awans łodzian

25.07.2020 19:18
Widzew Łódź i Górnik Łęczna w 1. lidze
fot. Grzegorz Galasinski/DZIENNIK LODZKI/Polska Press/East News

Górnik Łęczna i Widzew Łódź uzyskały awans do 1. ligi. Awans łodzian należy rozpatrywać w kategorii cudu. Widzewiacy w ostatnich tygodniach prezentowali się poniżej oczekiwań, a mimo przegranej ze Zniczem, utrzymali pozycję, dającą awans. Wszystko dzięki GKS-owi Katowice, który nie zdołał wygrać z Resovią.

Górnik pokonał na wyjeździe Legionovię Legionowo 2:0 - gospodarze już wcześniej stracili szansę na utrzymanie. To oznaczało, że zespół z Łęcznej zajął pierwsze miejsce w tabeli, nie oglądając się na wyniki na innych stadionach.

O dużym szczęściu może mówić Widzew, który przed tą kolejką zajmował drugą lokatę, również premiowaną bezpośrednim awansem do wyższej dywizji. Wicelider przegrał u siebie ze Zniczem Pruszków 0:1, ale trzeci GKS Katowice, który potrzebował zwycięstwa aby prześcignąć łodzian, tylko zremisował z Resovią 1:1.

Widzew Łódź i Górnik Łęczna w 1. lidze

Katowiczanie zakończyli więc rozgrywki na trzeciej pozycji i zagrają w turnieju barażowym o awans, w którym wystąpią także czwarta Bytovia Bytów oraz dwa kluby z Rzeszowa: Resovia i Stal.

Do niższej dywizji spadły: Gryf Wejherowo, Legionovia Legionowo, Elana Toruń (mimo efektownego zwycięstwa nad Gryfem 6:0 w sobotę) oraz Stal Stalowa Wola.

RadioZET.pl/PAP