Kibice Widzewa odbierają karnety na…klęczniku. Absurdalna sytuacja w Łodzi [FOTO]

Maciej Walasek
31.07.2019 13:00
Widzew Łódź karnety na klęczniku
fot. OSK Tylko Widzew/Facebook

Kibice Widzewa Łódź zaczęli odbierać karnety na nowy sezon. Jednak nie mają łatwo ze względu na okienko, które jest na wysokości pasa. Mimo to fani łódzkiego klubu doskonale poradzili sobie z całą sytuacją.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Widzew Łódź w przyszłym sezonie nadal będzie walczył o awans do 1. ligi. Jednak kibice legendarnego klubu wciąż nie zawodzą i znów pobili rekord Polski w liczbie zakupionych karnetów. Tych, którzy zdecydowali się je odebrać osobiście, spotkała niecodzienna sytuacja w kasie na stadionie przy alei Piłsudskiego. Okazuje się, że okienko jest umieszczone na poziomie... pasa.

Fani Widzewa nie kryli zaskoczenia, próbując ustalić prawdziwą przyczynę takiej decyzji. Jeden z nich stwierdził, że to wymóg unijnych przepisów, które narzucają przystosowanie kas dla osób niepełnosprawnych.

„Gazeta Wyborcza” zwróciła się w tej sprawie do Miejskiej Areny Kultury i Sportu, która zarządza obiektem. Ta wyjaśniła, że w tym miejscu miało powstać okno otwierane, ale w czasie prac wykończeniowych postanowiono, że ze względów bezpieczeństwa w środku znajdzie się kasa. Mimo że okno nie powinno się otwierać, Zarząd Inwestycji Miejskich podjął decyzję o przekształceniu go na okienko kasowe. Jednak na zmiany w projekcie zakładającej podniesienie witryny było za późno.

To oznacza, że fani Widzewa poza odstaniem w kolejce muszą się też nieźle nagimnastykować, żeby odebrać upragniony karnet. Z pomocą przyszli członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców Widzewa, którzy z jednego z kościołów pożyczyli klęcznik, który podstawili pod feralnym okienkiem.

RadioZET.pl/lodz.wyborcza.pl/MW