Puchar Polski: Widzew postawił się Legii w klasyku, warszawianie w 1/8 finału

30.10.2019 22:22
Widzew - Legia

Legia Warszawa pokonała drugoligowy Widzew Łódź 3:2 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Obie drużyny zadbały o to, by ten mecz nie był tylko historycznym klasykiem.

Polski klasyk - tak przed tym meczem najczęściej określano starcie Widzewa z Legią w 1/16 finału Pucharu Polski. Chociaż te drużyny dzielą obecnie dwa poziomy rozgrywkowe, to na boisku tej różnicy nie było widać. Przyjezdni lepiej operowali piłką, byli bardziej konkretni, ale gospodarze odpowiedzieli walką, ambicją i zaangażowaniem, co mogło przynieść im powodzenie.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. W pierwszej doskonałych okazji nie wykorzystali m.in. Wszołek, Novikovas i Kante. Celowniki poprawiły się dopiero po zmianie stron.

Legioniści błyskawicznie zadali dwa ciosy za sprawą Kante oraz Wszołka i wydawało się, że Widzew już się nie podniesie. Tymczasem właśnie wtedy podopieczni Marcina Kaczmarka podkręcili tempo i zadali dwa ciosy - najpierw z karnego trafił Marcin Robak, a potem własnego bramkarz przy presji Przemysława Kity pokonał Artur Jędrzejczyk. Ostatnie słowo należało jednak do Igora Lewczuka, który w 84. minucie zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy PP.

Widzew Łódź - Legia Warszawa 2:3
Bramki: Marcin Robak (58. - karny), Artur Jędrzejczyk (73. - samobój) - Jose Kante (48.), Paweł Wszołek (51.), Igor Lewczuk (84.)

Zapis relacji z meczu PP Widzew - Legia:

90'+11

Kibice Widzewa doceniają postawę swoich graczy i dziękują im za ten mecz. My również dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

90'+11

KONIEC! Legia pokonuje Widzew 3:2 i awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski.

90'=
90'+9

Rzut wolny z ok. 20 metrów dla Widzewa. Piłka meczowa dla gospodarzy.

90'+7

Widzew do końca naciska i próbuje wyrównać.

90'+6

Jednak miał jeszcze jedną zmianę trener Widzewa - Radwański za Poczobuta.

90'+5

Błąd sędziego i jest dobra okazja dla Widzewa na centrę z rzutu wolnego.

90'+3

Ostatnia zmiana w Widzewie - Wolsztyński w miejsce Kity.

90'

Jeszcze co najmniej 9 minut potrwa ten mecz. To efekt przerwy, jaka nastąpiła po odpaleniu rac.

87'

Kante jednak nie będzie grał dalej, ale nie z powodu urazu, a decyzją trenera. Na bosku pojawia się Jarosław Niezgoda.

87'

Zderzenie Kante z Kosakiewiczem. Obaj ucierpieli, ale mogą kontynuować grę.

84'

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLl! Legia znowu prowadzi. Sytuacyjny strzał i gol Lewczuka

83'

Cały czas groźny jest Kante. Dochodzi do sytuacji, oddaje sporo strzałów, ale nie może się wstrzelić. Udało się tylko raz.

79'

Kante przestrzelił w bardzo dobrej sytuacji. Uderzał jednak z półobrotu, co utrudniło mu zadanie.

79'

Kartka dla Możdżenia.

78'

Fantastycznie gra Widzew. Cierzniak z największym trudem broni strzał Mąki.

77'

Na ten moment zanosi się na dogrywkę, ale jest jeszcze sporo czasu. Szymon Marciniak po tej przerwie na pewno doliczy 7-8 minut.

75'

Ostatecznie drugi gol dla Widzewa zaliczony na konto Artura Jędrzejczyka. Stoper Legii był naciskany przez Kitę i nie zdołał wybić piłki poza światło bramki.

74'

Kartką ukarany Kante za nakładkę.

73'

REMIS! Widzew wyrównuje po trafieniu Kity (albo samobóju Jędrzejczyka).

72'

Niedokładne uderzenie Kante.

70'

Walczą widzewiacy o wyrównującego gola. Bardzo dobrze fizycznie prezentuje się Robak, który jest bardzo pożyteczny przede wszystkim w defensywie.

68'

Żółta kartka dla Lewczuka za faul od tyłu na Kicie.

66'

Szymon Marciniak wznawia grę.

59'

Będą jeszcze emocje w tym spotkaniu. Tymczasem mamy pierwsze zmiany - w Widzewie Gutowski za Mandiangu, a w Legii Gwilia za Novikovasa. Mamy też przerwę, bo zadymiło się nad boiskiem w Łodzi.

58'

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Marcin Robak zdobywa kontaktową bramkę.

56'

Karny dla Widzewa! Lewczuk powalił Mąkę.

55'

A tak ten gol wyglądał w obrazku. Trzeba też pochwalić Kante za przytomne dogranie.

53'

Bramkową akcję poprzedziło kolejne dynamiczne wejście Karbownika. Jego strzał obronił Pawłowski, przy dobitce Antolicia miał jeszcze szczęście, gdy piłka odbiła się od słupka, ale wreszcie skapitulował po uderzeniu Wszołka.

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL dla Legii. Już 2:0 po trafieniu Pawła Wszołka.

51'

Tak padł gol dla Legii.

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL dla Legii! Kante wykorzystuje podanie Karbownika.

46'

Już pierwsza okazja Novikovasa. Tym razem zablokowane jego uderzenie.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Obie ekipy bez zmian.

45'

Koniec pierwszej połowy. Przewaga Legii, ale wciąż jest 0:0. Wracamy za kwadrans.

45'

Jędrzejczyk podniósł ciśnienie Cierzniakowi. Trochę za lekkie podanie do bramkarza, ale Kita nie zdążył przeciąć tej piłki.

43'

Racowisko na stadionie w Łodzi. Efektownie to wygląda, ale pewnie PZPN-owi taka oprawa się nie spodoba.

42'

Rudol wyręczył Pawłowskiego. Obrońca Widzewa wybił piłkę zmierzającą do siatki po strzale Luquinhasa.

40'

Cierzaniak broni strzał Kity!

39'

Piłka daleko w trybunach. Fatalna próba Kante.

38'

Niecelne uderzenie Wszołka.

37'

Jest odpowiedź Widzewa. Robak ładnie rozprowadził akcje, ale jego koledzy nie byli w stanie doprowadzić do oddania strzału.

35'

Zbyt lekki strzał głową Wszołka.

34'

Szczęście Widzewa. Poprzeczka po strzale Kante! Wcześniej znakomita indywidualna akcja Luquinhasa.

33'

Tak właśnie wyglądała zmarnowana szansa Novikovasa.

32'

Legioniści przycisnęli, a łodzianie skorygowali ustawienie - bronią się głębiej, ale dzięki temu też szczelniej. Trudniej gościom znaleźć miejsce na prostopadłe podania.

29'

Co zrobił Novikovas! Litwin miał mnóstwo czasu, by celnie przymierzyć, a jednak wysłał piłkę poza linię końcową.

25'

Coraz bliżej Widzew. Kita dograł do Robaka, który oddał strzał. Był blokowany, ale Szymon Marciniak nie zauważył dotknięcia piłki przez Wieteskę i przyznał ją legionistom.

24'

Złe rozegranie i stracona szansa.

24'

Dobra okazja Widzewa. Ostatecznie Kita zablokowany, ale jest rzut rożny.

22'

Znów niedokładnie Mandiangu do Mąki.

21'

Nie ma koncepcji Widzew. Brakuje trochę cierpliwości i umiejętności, by wymienić kilka podań. Kiedy tylko pojawia się próba przyspieszenia, prostopadłego zagrania, następuje strata.

18'

Mocne starcie Kante z Poczobutem. Gracz gospodarzy na szczęście szybko się podniósł.

18'

Dużo kornerów ma Legia, ale Widzew na razie dobrze się broni. Inna sprawa, że centry często posyłane są w okolice 11. metra, raczej na zgranie niż na strzał.

14'

Techniczne uderzenie Luquinhasa z linii pola karnego zablokowane, a z rzutu rożnego nie było żadnego pożytku.

13'

Nieporozumienie w szeregach łodzian. Łatwa strata na prawej stronie boiska.

11'

Pierwsza stuprocentowa szansa Legii. Luquinhas dograł do Wszołka, a ten przegrał pojedynek sam na sam z Pawłowskim.

10'

Zablokowany strzał Mandiangu.

7'

Dość wyrównane pierwsze minuty. Widać większą kulturę gry w Legii, natomiast gospodarze na razie próbują indywidualnie (Mandiangu) rozerwać szyki obronne przyjezdnych.

5'

Dobra akcja Legii. Piłka krążyła po obwodzie, dotarła do Wszołka, a ten wywalczył rzut rożny. Kante doszedł do piłki dośrodkowanej z kornera, jednak strzał był niecelny.

1'

Pierwsza akcja w polu karnym Legii. Piłka w rękach Cierzniaka.

1'

Zaczęli! Od środka gospodarze.

20:29

Kapitalna atmosfera na stadionie w Łodzi. Wszystko już gotowe do rozpoczęcia klasyku!

20:28

Piłkarze są już na boisku. Spotkanie poprowadzi sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak.

20:13

Widzew też nie zamierza próżnować. Na boisku m.in. Robak, Pawłowski, Kosakiewicz i Możdżeń, a zatem gracze doświadczeni także w ekstraklasie.

20:12

Tak prezentuje się zestawienie Legii.

20:11

Trener gości Aleksandar Vuković bardzo poważnie traktuje ten mecz i te rozgrywki. Do boju wysyła ten sam skład - z wyjątkiem Radosława Majeckiego, którego zastępuje Radosław Cieżniak - który w weekend rozbił Wisłę Kraków 7:0.

20:10

Witamy i zapraszamy na spotkanie, które w latach 80. i 90. elektryzowało nie tylko Warszawę i Łódź, ale całą piłkarką Polskę. W 1/16 finału Pucharu Polski drugoligowy Widzew podejmuje wicemistrza kraju Legię.