Bezkrólewie w Łodzi. Widzew odrobił 2-bramkową stratę w meczu z ŁKS-em

24.10.2021 19:58
Widzew Łódź - ŁKS Łódź

Widzew zremisował z ŁKS-em 2:2 w 67. derbach Łodzi rozegranych w ramach 14. kolejki 1. Ligi. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale potrafili odpowiedzieć dwoma trafieniami obrońców.

1. Widzew - ŁKS: kto nie mógł grać?
  2. Widzew - ŁKS: wynik i przebieg meczu
  3. Widzew - ŁKS: Składy
  4. Widzew - ŁKS: Kartki

Widzew Łódź w tym sezonie 1. Ligi pewnie zmierza w stronę ekstraklasy. W 13 meczach stracił tylko siedem punktów, dwa razy remisując i przegrywając tylko raz. Gospodarze przystępowali do 67. derbów miasta z 4-punktową przewagą nad drugą w tabeli Miedzią Legnica i aż dwunastu nad lokalnym rywalem, ŁKS-em Łódź.

- Nie rozpatrywałbym nas w kontekście bycia faworytem. Jesteśmy liderem i gramy u siebie, więc zawsze będziemy faworytem, ale nie ma to większego znaczenia. Derby rządzą się swoimi prawami - trzeba po prostu wyjść, zagrać dobre spotkanie i wygrać - mówił przed spotkanie trener Widzewa Janusz Niedźwiedź.

Widzew - ŁKS: kto nie mógł grać?

Zarówno w Widzewie, jak i w ŁKS-ie nie zobaczyliśmy w niedzielę kilku ważnych zawodników. W drużynie "Czerwonej Armii" z powodu kontuzji lub kartek nie mogli zagrać m.in. Czech Marek Hanousek i Janusz Letniowski, a to oni stanowili o sile środka pola lidera 1. Ligi.

W ekipie gości z kolei nie wystąpili np. Adam Marciniak, Stipe Jurić i Michał Trąbka.

Widzew - ŁKS: wynik i przebieg meczu

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych. Gospodarze mieli ogromny problem w środku pola, całkowicie zdominowanym przez ŁKS-iaków i nie potrafili rozegrać składnej akcji. Podopieczni Kibu Vicuni po 30 minutach prowadzili 2:0, a do siatki widzewiaków trafiali Pirulo oraz Maciej Dąbrowski. W tej pierwszej sytuacji nie popisali się Patryk Kun oraz Jakub Wrąbel. Nadzieje w serca kibiców graczy Janusza Niedźwiedzia wlał w 41. minucie Patryk Stępiński, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Michalskiego.

Po przerwie spotkanie się wyrównało i wynik bardzo długo pozostawał bez zmian. Dopiero w 88. minucie, gdy gospodarze posłali do ataku rosłych środkowych obrońców, piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Tomasz Dejewski. Goście mieli jeszcze na nodze piłkę meczową, ale Wrąbel wygrał pojedynek z Dominguezem.

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 2:2

Bramki: Patryk Stępiński (41.), Tomasz Dejewski (87.) - Pirulo (17.), Maciej Dąbrowski (29.)

Widzew - ŁKS: Składy

Widzew: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński, Tomasz Dejewski, Daniel Tanżyna - Paweł Zieliński, Patryk Mucha, Abdul Aziz Tetteh, Patryk Kun - Karol Danielak, Mateusz Michalski - Bartosz Guzdek oraz Fabio Nunes, Mattia Montini, Kacper Karasek

ŁKS: Dawid Arndt – Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Maksymilian Rozwandowicz – Bartosz Szeliga, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Adrian Klimczak - Pirulo, Maciej Wolski, Maciej Radaszkiewicz - Ricardinho, Jakub Tosik, Samuel Corral, Javi Moreno, Nacho Monsalve

Widzew - ŁKS: Kartki

Żółte

Widzew: Kacper Karasek

ŁKS: Maciej Wolski, Oskar Koprowski, Maksymilian Rozwadowicz, Jakub Tosik (nie zagra w następnym meczu), Bartosz Szeliga