Węgrzy zaskoczyli Niemców, sensacja w Lipsku stała się faktem

23.09.2022 22:39

Reprezentacja Węgier sprawiła niespodziankę, pokonując w piątkowym meczu Ligi Narodów Niemców 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w pierwszej połowie zdobył Adam Szalai. Jednocześnie porażka z Węgrami była pierwszą przegraną Niemiec za kadencji Hansi Flicka.

Niemcy - Węgry

Początek meczu Niemiec z Węgrami nie był zbyt emocjonujący, a gra toczyła się głównie w środku boiska. W 17. minucie goście sprawiając niespodziankę, otworzyli wynik spotkania po efektownym strzale Adama Szalaiego. Kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Dominik Szoboszlai, a napastnik, wykorzystując dogranie pokonał Ter Stegena.

W kolejnych minutach podopieczni Hansi Flicka starali się szybko odrobić straty, ale strzał Leroy'a Sane był niecelny, a późniejsze uderzenie głową Thomasa Muellera nie zaskoczyło Petera Gulacsiego. Wcześniej Ter Stegen uchronił swój zespół od utraty kolejnej bramki, powstrzymując Gazdagę.

Węgry pokonały Niemcy, wielkie zaskoczenie w Lidze Narodów

Tuż po zmianie stron Niemcy ruszyli do ataku. Już w 51. minucie Gulacsi popisał się fantastyczną interwencją, broniąc groźny strzał Sane. W kolejnych minutach gospodarze cały czas bezskutecznie atakowali na węgierską bramkę, szukając przestrzeni, próbując zmusić rywali do popełnienia błędu, ale piłkarze Marco Rossiego zachowywali koncentrację.

W 77. minucie znów kapitalnym refleksem wykazał się Gulacsi, który obronił strzał Joshuy Kimmicha, który uderzał z powietrza. W końcówce Węgrzy zaciekle bronili wyniku, co ostatecznie im się udało, jednak gospodarze próbowali do końca wyszarpać remis. Finalnie goście wygrali z Niemcami 1:0 i są o krok od sensacyjnego awansu do Final Four Ligi Narodów.

Podopieczni Marco Rossiego mają dziesięć punktów i dwa przewagi nad drugimi Włochami. Wszystko rozstrzygnie się w poniedziałek 26 września, kiedy reprezentacja Węgier podejmie Italię na własnym stadionie.

Niemcy - Węgry 0:1

Bramka: 17' Adam Szalai.