Zamknij

Zjazd PZPN: We wtorek sprawy m.in. budżetu i wybór członka zarządu

Andreas Nicolaides
29.10.2018 16:28
Zbigniew Boniek, PZPN
fot. Mateusz Jagielski/EAST NEWS

We wtorek w Warszawie, w połowie obecnej kadencji władz Polskiego Związku Piłki Nożnej, odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze federacji. Delegaci będą głosować m.in. nad sprawami budżetowymi i wybiorą jednego członka zarządu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ubiegłoroczny zjazd był jednym z najspokojniejszych i najkrótszych w historii. Kolejne punkty programu obrad realizowano bardzo szybko, bez głosów sprzeciwu lub wstrzymujących się.

- Panowie, poszło nam tak sprawnie, że... w kuluarach nie wniesiono jeszcze ciepłych dań. Dlatego poczekajmy jeszcze chwilę na sali, porozmawiajmy w naszym gronie - mówił rok temu prezes PZPN Zbigniew Boniek, chyba sam zaskoczony takim tempem obrad.

Wtorkowe zgromadzenie w stolicy powinno być dłuższe, choć raczej też nie należy spodziewać się sensacji. Jednym z głównym punktów będą sprawy związane z budżetem.

- To uchwalenie sprawozdania finansowego za 2017 rok i wybór niezależnej firmy audytorskiej w celu zbadania sprawozdania finansowego za 2018, a także głosowanie nad preliminarzem budżetowym na 2019 rok - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Zobacz także

PZPN wybierze nowego członka zarządu

Jak dodał, delegatów czeka też m.in. uchwalenie pewnych zmian w statucie i wybór jednego członka zarządu na pozostały okres kadencji. Chodzi o to, że od 18 stycznia we wspomnianym gremium nie zasiada już Zbigniew Bartnik (zarząd PZPN przyjął wówczas jego rezygnację).

Działacz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej nie złożył w terminie wymaganego oświadczenia lustracyjnego. Do czasu najbliższego zjazdu na wakujące miejsce został powołany wówczas Mieczysław Golba.

W marcu PZPN poinformował, że Bartnik otrzymał zaświadczenie z IPN, zgodnie z którym nie współpracował z organami bezpieczeństwa w czasach PRL.

- Zobaczymy, kto zostanie wybrany we wtorek. Może być to również pan Bartnik, który wobec tej sytuacji ma prawo ubiegać się ponownie o miejsce w zarządzie - podkreślił rzecznik PZPN.

W głosowaniach może wziąć udział 118 delegatów, choć trudno spodziewać się kompletu. W ubiegłorocznych obradach uczestniczyło ich 109.

Zjazd PZPN 2018. Kiedy?

Wtorkowy zjazd w Warszawie ma rozpocząć się godz. 11.00, ale możliwy jest również drugi termin - 11.15.

RadioZET.pl/PAP/AN