Wbiegł na murawę i uderzył piłkarza pięścią. Klub kibica ukarany [WIDEO]

17.09.2019 17:39
Atak na Jacka Grealisha
fot. Twitter

Birmingham City zostało ukarane grzywną w wysokości 42,5 tysiąca funtów za incydent, do którego doszło w marcu bieżącego roku. Podczas derbowego meczu z Aston Villą kibic gospodarzy wbiegł na boisko i uderzył pięścią pomocnika gości, Jacka Grealisha. Sprawca został skazany już wcześniej na 14 tygodni więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

Za incydent z 10 marca 2019 roku, Birmingham City zostało ukarane grzywną w wysokości 42,5 tysiąca funtów. We wtorek Football Association (FA) wydało następujące oświadczenie:

"Chociaż klub podał, że dołożył należytej staranności, by dopilnować porządku na stadionie, FA stwierdziło, że nie udało mu się zapewnić, by jego kibice postępowali w sposób uporządkowany, powstrzymywali się od niewłaściwych i brutalnych zachowań, a przede wszystkim, by nie wkraczali na teren boiska podczas meczu Championship przeciwko Aston Villi w dniu 10 marca 2019 r., w związku z czym zostanie on ukarany grzywną w wysokości 42 500 funtów" - brzmiał komunikat FA.

Kibic wbiegł na murawę i uderzył piłkarza Aston Villi. Birmingham City ukarane [WIDEO]

Już wcześniej Paul Mitchell, sprawca ataku na pomocnika Aston Villi, Jacka Grealisha, prócz 14-tygodniowej odsiadki, otrzymał również od sądu 10-letni zakaz wstępu na wszystkie stadiony.

Przypomnijmy, że 27-latek pochodzący z Rubery urwał się ochroniarzom z St. Andrew's w okolicach 10. minuty derbowego meczu. Podbiegł wówczas do piłkarza "The Villans", gdy ten był odwrócony do niego plecami i uderzył go z całej siły pięścią w tył głowy.

Chociaż uderzenie wyglądało na mocne, pomocnikowi gości nic się nie stało, a Grealish nie tylko dokończył całe spotkanie, ale strzelił także Birmingham City zwycięskiego gola.

Ten sam mecz przyniósł jeszcze więcej kontrowersji. Już w 5. minucie pojedynku doszło bowiem do konfrontacji obu ekip, która przerodziła się w "ostrzejsze" przepychanki. Zarówno Villa, jak i City zostały ukarane za ten incydent kolejną grzywną w wysokości 5 tysięcy funtów.

RadioZET.pl/skysports.com/MG