Zamknij

Walia - Polska: Znamy skład. Michniewicz wprowadził kilka zmian

Maciej Walasek
25.09.2022 19:31

Na nieco ponad godzinę poznaliśmy skład na mecz Walia - Polska w pojedynku w Lidze Narodów. Czesław Michniewicz w porównaniu ze spotkaniem z Holandią dokonał kilku zmian w reprezentacji Polski. Jak zagrają Polacy z Walijczykami? Relacja na żywo z meczu Walia - Polska na sport.radiozet.pl.

skład na Walia - Polska
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Czesław Michniewicz dokonał kilku zmian personalnych na mecz Walia - Polska w Lidze Narodów. Selekcjoner reprezentacji Polski jeszcze na kilka godzin przed spotkaniem w Cardiff nie uwzględnił w kadrze meczowej trzech zawodników, którzy zagrali w czwartkowym pojedynku z Holandią: Karola Linettego, Przemysława Frankowskiego i Mateusza Klicha. Ci piłkarze przystąpią do meczu w roli kibiców, którzy zasiądą na trybunach.

Walia - Polska: Znamy skład na mecz Ligi Narodów

W sprawie bramkarza nie było wątpliwości. Tak jak szkoleniowiec zaznaczał, dla niego numerem jeden pozostaje Wojciech Szczęsny, który stanie między słupkami w starciu z Walią. W niedzielę ponownie zagramy trójką obrońców, gdzie obok Kamila Glika i Jana Bednarka zobaczymy Jakuba Kiwiora.

loader

O ile Michniewicz przed meczem Walia - Polska w składzie nie zrezygnował z Grzegorza Krychowiaka, obok 32-latka na boisku pojawi się Szymon Żurkowski, powracający po pauzie spowodowanej kartkami. W jedenastce znajdzie się jeszcze Piotr Zieliński, a także Karol Świderski, który będzie miał okazję gry w wyjściowym składzie. Na wahadłach zagrają: Nicola Zalewski i Bartosz Bereszyński. W ataku zagra Robert Lewandowski.

Walia - Polska: Skład. Tak zagrają Polacy

Szczęsny - Bednarek, Kiwior, Glik - Zalewski, Krychowiak, Żurkowski, Bereszyński - Świderski, Zieliński, Lewandowski

Walia - Polska na żywo można śledzić na sport.radiozet.pl. Początek meczu o godzinie 20:45.

RadioZET.pl