Zamknij

Znamy sędziego meczu Walia - Polska w LN. Prowadził już mecze biało-czerwonych

23.09.2022 21:50

Andris Treimanis z Łotwy poprowadzi mecz Walia - Polska w 6. kolejce Ligi Narodów. Spotkanie w Cardiff zadecyduje o tym, która z tych drużyny pozostanie w Dywizji A tych rozgrywek.

Andris Treimanis
fot. Fotostand / Wassmuth via www.imago-images.de/Imago Sport and News/EastNews

Reprezentacja Polski w czwartek w beznadziejnym stylu przegrała z Holandią 0:2 na PGE Narodowym w Warszawie i skomplikowała sobie sytuację w tabeli grupy A4 Ligi Narodów UEFA. Na szczęścia - z ich perspektywy - w równolegle rozgrywanym spotkaniu Walia uległa Belgii 1:2, dzięki czemu podopieczni Czesława Michniewicza zachowali 3-punktowy dystans do Wyspiarzy. To oznacza, że w bezpośrednim starciu o pozostanie w elicie naszej kadrze wystarczy remis.

- Jedziemy do Walii z nożem na gardle, ale liczyliśmy się z tym, że tak może być, bo z Holandią nie wygraliśmy chyba 43 lata i ten problem nie pojawił się dziś. Mimo to wszystko zależy od nas, nie musimy liczyć na nikogo innego. Sytuacja nie jest łatwa, ale musimy sobie poradzić - ocenił Czesław Michniewicz.

Walia - Polska: znamy sędziego

W sobotę UEFA przekazała, że spotkanie Walia - Polska w Cardiff poprowadzi łotewski sędzia Andris Treimanis. 37-latek w 2017 roku był rozjemcą wygranego 3:0 spotkania biało-czerwonych z Kazachstanem w Warszawie w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Z drugiej strony 11 lat temu pracował przy przegranym meczu z Litwą w Kownie (0:2).

Przy liniach wspierać go będą rodacy Haralds Gudermanis i Aleksejs Spasjonnikovs, natomiast arbitrem technicznym będzie Włoch Paolo Valeri. Za VAR będą odpowiadał mieszany włosko-łotewski duet Giovanni Baccini - Aleksandrs Golubevs.

Relacja na żywo z meczu Walia - Polska w niedzielę 25 września od godz. 20:45.

loader

RadioZET.pl/PAP