Zamknij

Kiedy następny mecz Polaków w Lidze Narodów? Z kim zagrają biało-czerwoni?

24.09.2022 09:00
Walia - Polska: Kiedy następny mecz Polaków w el. MŚ 2022?
fot. PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski przed mistrzostwami świata w Katarze zagra dwa spotkania w Lidze Narodów, a także mecz towarzyski. Kto będzie najbliższym rywalem biało-czerwonych i kiedy odbędzie się mecz?

Reprezentacja Polski  po rozegraniu meczu z Holandią zmierzy się z kadrą Walii. Będzie to ostatnie spotkanie w grupie 4 Ligi Narodów. Polacy i Walijczycy do końca muszą walczyć o utrzymanie się w najwyższej dywizji tych rozgrywek. Po czterech meczach mamy nad drużyną z Wysp 3 punkty przewagi (Polska 4, Walia 1 pkt). W przedostatniej kolejce LN nasza kadra gra z Holandią, a Walia z Belgią. 

Z grupy 4 do niższej dywizji spadnie ostatnia drużyna w tabeli.

Walia - Polska w 5. kolejce Ligi Narodów

Mecz z Walią będzie przedostatnim spotkaniem kadry przed mistrzostwami świata. W listopadzie Polacy zagrają jeszcze mecz towarzyski, w którym naszym rywalem prawdopodobnie będzie Chile.

 - Nie da się rozdzielić meczów w Lidze Narodów i przygotowań do mistrzostw świata. Trzeba to połączyć, myśleć o tym dwutorowo, i tak do tego podchodzimy. W Lidze Narodów chcemy grać dalej w najwyższej dywizji. My i Holandia mamy inne cele. My, podobnie jak Walia, walczymy o utrzymanie, oni - o pierwsze miejsce - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

Mecz Walia - Polska odbędzie się 25 września o godz. 20:45.  Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. Polacy rozpoczną rywalizację od meczu z Meksykiem (22.11), a potem zagramy z Arabią Saudyjską (26.11) i Argentyną (30.11). 

RadioZET.pl