Holandia rzutem na taśmę ograła Walię. "Oranje" wciąż niepokonani w LN

08.06.2022 22:33

Walia - Holandia: wynik. Reprezentacja "Oranje" odniosła drugie zwycięstwo w drugim meczu grupy A2 Ligi Narodów. Podopieczni Louisa van Galla po dramatycznej końcówce pokonali na wyjeździe Walię 2:1. W równocześnie rozegranym spotkaniu Belgia zdemolowała Polskę aż 6:1.

Walia - Holandia WYNIK

Reprezentacja Walii na otwarcie Ligi Narodów UEFA 2022/2023 przegrała we Wrocławiu z Polską 1:2 po golach wprowadzonych z ławki Jakuba Kamińskiego i Karola Świderskiego. Dla skrzydłowego Wolfsburga był to premierowy gol w kadrze, napastnik Charlotte FC wyrasta na jokera w talii Czesława Michniewicza. Wyspiarze zagrali wówczas w odmłodzonym, mocno rezerwowym zestawieniu z uwagi na czekający tę drużynę finał baraży o mistrzostwa świata w Katarze. Zresztą udany, bo podopieczni Roberta Page'a ograli Ukrainę 1:0 i późną jesienią - podobnie jak biało-czerwoni - wystąpią na mundialu.

Holandia pokazała się ze znakomitej strony. "Oranje" ograli wicelidera rankingu FIFA Belgię aż 1:4, a dubletem popisał się Memphis Depay. To były jego gole numer 40 i 41 w kadrze. Dzięki tym bramkom napastnik Barcelony wyprzedził Paricka Kluiverta i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w historii tego zespołu. Przed nim są już tylko Klaas Jan Huntelaar (42) oraz Robin van Persie (50).

Walia - Holandia: WYNIK meczu Ligi Narodów

Wszystkie gole w tym meczu padły w drugiej połowie. Wynik w 50. minucie otworzył Teun Koopmeiners. Rezultat 1:0 utrzymywał się do doliczonego czasu gry.

W 92. minucie Rhys Norrington-Davies wprowadził miejscowych fanów w stan euforii, ale trwała ona niespełna 120 sekund. Holendrzy zdążyli jeszcze odpowiedzieć za sprawą Wouta Weghorsta.

W trzeciej kolejce LN w grupie A2 prowadząca w tabeli niepokonana Holandia podejmie Polskę, a Belgowie zagrają z Walią.