Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sensacja w Chorzowie. Waldemar Fornalik odchodzi z Ruchu!

20.04.2017 20:30
sport

Sobotni mecz 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Lechem Poznań  będzie ostatnim dla Waldemara Fornalika w roli szkoleniowca Ruchu Chorzów - informuje portal niebiescy.pl.

Waldemar Fornalik fot. Jan Kowalski / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Były selekcjoner przesłał oświadczenie w tej sprawie.

- Po 2,5 roku mojej pracy w Chorzowie nadszedł czas na podjęcie trudnej decyzji - sobotni mecz z Lechem Poznań będzie ostatnim, który poprowadzę w tym sezonie w roli trenera Ruchu Chorzów. Jak ciężka to była decyzja zrozumieją tylko ci, którzy wiedzą jak blisko jestem związany z Ruchem i tworzącymi go ludźmi. Razem przeżywaliśmy lepsze i gorsze chwile  - czytamy na stronie portalu.

Klub zmaga się z problemami organizacyjnymi i finansowymi. W środę prezydent Chorzowa Andrzej Kotala poinformował, że miasto, które posiada 20 procent akcji, może wesprzeć Ruch kwotą 3 mln złotych. "Niebiescy" potrzebują 15 milionów.

- Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy - w tym szczególnie ostatnich dni - sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować - napisał Fornalik.

- Razem z zawodnikami wykonaliśmy ciężką pracę, która dała nam na boisku 34 punkty [w tabeli Ruch ma 30 pkt, gdyż 4 zostały odjęte - przyp. red.]. Rozstaję się z drużyną, którą stać na utrzymanie i z którą tworzyliśmy dobrze współpracujący kolektyw. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym, co wydarzyło się w Ruchu w ostatnich latach - w szczególności drużynie, wspaniałym kibicom i wszystkim współpracownikom - zakończył trener.

Po 29 kolejkach Ruch Chorzów zajmuje 15. miejsce i o utrzymanie będzie walczył już z nowym szkoleniowcem.

RadioZET.pl/niebiescy.pl/KS

Oceń