Waldemar Fornalik skomentował zamieszki w Gliwicach: debilizm, idiotyzm

Maciej Walasek
04.03.2018 11:27
Waldemar Fornalik
fot. PAP

Mecz pomiędzy Piastem Gliwice, a Górnikiem Zabrze został przerwany w 80. Minucie przez kiboli. Waldemar Fornalik był wściekły i w dosadnych słowach skomentował zachowanie kibiców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jedyna bramka padła w 49. Minucie gry po dośrodkowaniu Gerarda Badii. Futbolówka spadła na głowę Mateusza Szczepaniaka, który umieścił piłkę w siatce. Chociaż później piłkarze Piasta stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, nagle kibole ubrani w szaliki klubu z Gliwic wyrwało bramę i wbiegło na murawę.

- Jaki może być komentarz? Debilizm, idiotyzm. Drużyna prowadzi, gramy dobry mecz, walczymy o utrzymanie i banda idiotów robi coś takiego, to dla mnie jest niezrozumiałe. Z drugiej strony ten mecz można było dokończyć. Po 10, czy 15 minutach był zaprowadzony porządek, ale nikt nie podjął decyzji, aby policja zeszła z murawy – mówił po wszystkim Fornalik.

W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi, która zdecyduje o karze dla Piasta. Najprawdopodobniej zespół z Gliwic otrzyma walkowera, karę finansową lub zamknięcie stadionu.

RadioZET.pl/MW