W sklepie Juventusu nie ma już koszulek z nazwiskiem Ronaldo

Krzysztof Sobczak
06.08.2018 13:57
Koszulki Ronaldo idą jak świeże bułeczki
fot. AFP/EastNews

W ciągu niespełna miesiąca Juventus sprzedał 55 tysięcy koszulek i zarobił ponad 6 milionów euro - informuje "Tuttosport". W klubowym sklepie aktualnie nie można nabyć trykotów z nazwiskiem Cristiano Ronaldo.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Transfer Portugalczyka do Turynu okazał się marketingowym strzałem w dziesiątkę. Fani "Starej Damy" oszaleli na punkcie CR7 i lawinowo ruszyli na zakupy, czego efektem jest brak możliwości nabycia koszulki nowego idola kibiców "Bianconerich".

Na razie koszulkę można zamówić online, ale klub informuje, że nowa partia będzie dostępna dopiero we wrześniu i wtedy też zostanie wysłana.

Warto podkreślić, że w całym poprzednim sezonie Juventus sprzedał... 14 tysięcy koszulek, a zatem blisko cztery razy mniej niż w niespełna miesiąc po zakontraktowaniu Ronaldo. Zakup Portugalczyka przełożył się również na wzrost cen akcji "Starej Damy" oraz liczby fanów w mediach społecznościowych.

Ronaldo piłkarzem Juventusu

Cristiano Ronaldo przeniósł się do Juventusu po 9 latach gry w Realu Madryt. Według różnych źródeł, kosztował 102-117 mln euro. Podpisał 4-letni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał 30 mln euro rocznie. Niedawno nabył podwójną willę za kwotę bagatela 40 mln euro.

RadioZET.pl/Tuttosport/KS