Zamknij

W sieci pojawiło się zdjęcie ciała Emiliano Sali. Ktoś włamał się do kostnicy

Krzysztof Sobczak
29.04.2019 10:31
W sieci pojawiło się zdjęcie ciała Emiliano Sali
fot. SEBASTIEN SALOM GOMIS/SIPA/SIPA/East News

Brytyjska policja prowadzi śledztwo w celu odnalezienia sprawcy włamania do kostnicy i zrobienia zdjęcia ciału Emiliano Sali. Piłkarz Nantes zginął tragicznie w katastrofie lotniczej pod koniec stycznia br.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Fotografia ciała Emiliano Sali krąży w mediach społecznościowych i choć na bieżąco usuwana jest przez administratorów, cały czas pojawiają się jej kopie. W związku z tym policja w Wielkiej Brytanii prowadzi śledztwo mające na celu wykrycie sprawcy.

- Jesteśmy oburzeni, że ktoś zrobił coś takiego. Rodzina Sali przechodzi trudne chwile i nie powinna zmagać się z dodatkowym bólem, który bez wątpienia spowoduje ten haniebny czyn. Badamy sprawę i współpracujemy z wieloma jednostkami, aby ustalić, w jaki sposób zdjęcie zostało zrobione i kto jest za to odpowiedzialny - przyznał rzecznik policji w Dorset.

Rodzina Sali nie zdążyła jeszcze pogodzić się ze śmiercią piłkarza, a już musi zmagać się z kolejną tragedią. W nocy z czwartku na piątek, w wieku 58 lat, zmarł ojciec zawodnika, Horacio Sala. Powodem zgonu był atak serca.

Emiliano Sala nie żyje

Emiliano Sala zginął tragicznie w katastrofie lotniczej nad kanałem La Manche 21 stycznia. Do zdarzenia przyczyniła się stara, wysłużona maszyna, ale przede wszystkim błąd Davida Ibbotsona, który nie miał uprawnień do pilotowania awionetki.

28-latek podróżował z Nantes do Cardiff, gdzie miał kontynuować karierę.

RadioZET.pl/Independet/sport.pl/KS