Zamknij

W Rosji ligi wrócą później. Dłuższa przerwa od gry reprezentantów Polski

27.04.2020 19:28
Grzegorz Krychowiak
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Ligowe rozgrywki piłkarskie w Rosji zostaną wznowione najwcześniej pod koniec czerwca - poinformowała tamtejsza federacja. Oznacza to, że grający w Lokomotiwie Moskwa Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus oraz w Dynamie Moskwa Sebastian Szymański wrócą do gry nieco później od pozostałych reprezentantów Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rosyjska liga piłkarska ma nadzieję, że pod koniec czerwca wznowi rozgrywki, a rywalizacja potrwa do 2 sierpnia. Do zakończenia sezonu, przerwanego z powodu pandemii koronawirusa, pozostało tam osiem kolejek.

W Rosji do gry wrócą później. Dłuższa przerwa reprezentantów Polski

Obecnie trwają dyskusje z klubami w sprawie dwóch możliwych dat wznowienia rywalizacji - 21 i 28 czerwca.

Jeżeli sezon zostanie dokończony, utrzymane będą zasady awansu i spadku. Natomiast w przypadku przedwczesnego zakończenia rozgrywek, liga być może zostanie powiększona z 16 do 18 zespołów, dodając dwie najlepsze drużyny z drugiego poziomu rozgrywek. W sezonie 2021/22 najwyższa liga znów liczyłaby 16 ekip.

W Rosji piłkarze ćwiczą obecnie indywidualnie w domach, a niektórzy zagraniczni gracze opuścili kraj. Liga twierdzi, że omawiała kwestię powrotu do treningów, jednak nie ogłoszono jeszcze konkretnych dat.

Po 22 kolejkach liderem rosyjskiej ekstraklasy jest Zenit Sankt Petersburg (50 pkt), wyprzedzając o dziewięć punktów Lokomotiw Moskwa Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa, a także FK Krasnodar.

Szóste miejsce zajmuje Dynamo Moskwa, którego zawodnikiem jest Sebastian Szymański.

RadioZET.pl/PAP