Zamknij

Po jego słowach w Rosji aż huczy. Szokująca deklaracja agenta Krychowiaka

28.06.2022 12:00
Grzegorz Krychowiak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

W Rosji zawrzało po słowach agenta Grzegorza Krychowiaka, który według tamtejszych mediów miał oznajmić, że jego klient pozostanie w Krasnodarze. To stoi jednak w sprzeczności z wcześniejszymi doniesieniami z Polski ws. przyszłości pomocnika biało-czerwonych.

Grzegorz Krychowiak był jednym z pierwszych piłkarzy, który opuścił ligę rosyjską po napaści Władimira Putina na Ukrainę. Wówczas skorzystał z możliwości danej zawodnikom przez FIFA, zamroził swój kontrakt z FK Krasnodar i trafił do AEK Ateny.

Pomocnik reprezentacji Polski zamierza skorzystać z podobnej opcji również w najbliższym sezonie. FIFA przedłużyła bowiem możliwość zamrażania umów z klubami z Rosji do czerwca 2023 roku. Agent Polaka David Manasseh jeszcze w tym tygodniu miał rozpocząć rozmowy z Krasnodarem ws. wypożyczenia bądź transferu definitywnego 32-letniego piłkarza.

Grzegorz Krychowiak zostanie w Krasnodarze?

Krychowiak na zainteresowanie innych klubów nie może narzekać. Zawodnik znalazł się bowiem na listach życzeń takich zespołów jak Galatasaray, Hertha BSC czy Malmoe FF.

W poniedziałek w Rosji jednak zawrzało po tym, jak do mediów trafiła niepotwierdzona deklaracja menedżera popularnego "Krychy". Brytyjczyk pytany o ew. odejście pomocnika z Krasnodaru miał odpowiedzieć: - Nie, to nieprawda. Grzegorz zostaje w Krasnodarze - piszą rosyjskie portale.

To stoi w wyraźnej sprzeczności z dotychczasowymi informacjami podawanymi przez polskie media, m.in. WP SportoweFakty. Ich zdaniem odejście Polaka z Krasnodaru jest już bowiem niemal przesądzone.

RadioZET.pl/WP SportoweFakty