Zamknij

Hegemonia Viaplay. Stacja pozyskała prawa do transmisji kolejnych lig

23.05.2022 18:55
Mateusz Klich
fot. News Images/Sipa USA/East News

Viaplay kolejny raz wygrało z konkurencją w sprawie transmisji europejskich lig. Tym razem stacja poinformowała o pozyskaniu praw do rozgrywek w Anglii. Fani angielskiej piłki mogą być zadowoleni.

Serwis streamingowy Viaplay przystąpił do niemałej ofensywy na rynku praw telewizyjnych. Przypomnijmy, że od początku następnego sezonu widzowie w Polsce będą mogli obejrzeć rozgrywki Premier League tylko w tej stacji. Podczas jednego sezonu nadawca pokaże 380 meczów angielskiej ekstraklasy. Umowa ma obowiązywać do 2028 roku.

Jednak na tym nie poprzestano. Viaplay poszło za ciosem i pozyskało prawa do kolejnych lig rozgrywanych w Europie. Pod lupę wzięto kolejne dwie duże rozgrywki w Wielkiej Brytanii.

Viaplay pozyskuje prawa do kolejnych lig

"Viaplay pokaże na wyłączność piłkarskie rozgrywki EFL Sky Bet Championship i Carabao Cup (Pucharu Ligi Angielskiej) w Polsce, Holandii, krajach nordyckich i bałtyckich od sierpnia tego roku. To początek wieloletniej współpracy." - czytamy w oficjalnym komunikacie na Twitterze.

Dodajmy, że już teraz stacja uzyskała prawa do pokazywania meczów Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Od 2023 roku będą także transmitowane wyścigi Formuły 1.

RadioZET.pl/Viaplay