Zamknij

Van Dijk zażartował z Ronaldo i rozpętał burzę. Siostra CR7 wpadła w szał

03.12.2019 15:55
Virgil van Dijk
fot. Xinhua News/East News

Virgil van Dijk zażartował z Cristiano Ronaldo podczas gali "Złotej Piłki" i rozpętał burzę. Siostra popularnego "CR7", Katia Aveiro, wpadła w szał i mocno skrytykowała Holendera. "Istnieją kompletnie sfrustrowani ludzie!!! I odcięci od rzeczywistości..." - napisała Portugalka o obrońcy Liverpoolu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cristiano Ronaldo to wielki nieobecny poniedziałkowej gali "Złotej Piłki 2019". Portugalczyk nade Ballon d'Or postawił obecność na plebiscycie wręczenia nagród dla piłkarza roku w Serie A. Tam również nie pojawił się jednak na ceremonii, a na scenę wyszedł jedynie... po nagrodę.

van Dijk zażartował z Ronaldo. Siostra CR7, Katia Aveiro, wpadła w szał

O absencji 34-latka huczało w mediach już zanim przyznano wyróżnienia "Złotej Piłki". Jeden z dziennikarzy poruszył tę kwestię między innymi przed Virgilem van Dijkiem, piłkarzem roku UEFA.

"Cristiano Ronaldo nie pojawi się na dzisiejszej gali, więc masz już jednego rywala mniej" - stwierdził, podpuszczając piłkarza reporter. "To Cristiano był moim rywalem?" - zaśmiał się Holender. Żartu 28-latka nie zrozumieli wszyscy, a obrońca nasłuchał się chociażby od agenta i siostry Portugalczyka.

Ta druga zdecydowała się nawet na napisanie istnej epopei ku czci brata. Katia Aveiro, bo o niej mowa, zamieściła na swoim Instagramie bardzo długi wpis, w którym tłumaczy, o ile i dlaczego jej zdaniem atakujący Juventusu jest lepszy od van Dijka.

"Istnieją kompletnie sfrustrowani ludzie!!! I odcięci od rzeczywistości..." - możemy przeczytać już we wstępie. "Spójrz, mój drogi Virgilu, Cristiano był trzykrotnym mistrzem w kraju, w którym grasz od lat i wciąż nie możesz sięgnąć po mistrzostwo. Cristiano był nawet najlepszym strzelcem i piłkarzem w kraju, gdzie grasz, Virgil. Swoją drogą, był dużo młodszy od ciebie. Następnie, drogi Virgilu, Cristiano Ronaldo przeszedł do kolejnego przystanku i został największym piłkarzem w historii klubu. Real Madryt - mówi ci to coś, Virgil? To możliwe, ponieważ ten klub, z Cristiano w składzie, nawet pokonał ciebie w finale Ligi Mistrzów." - napisała z przytupem siostra popularnego "CR7".

Ostatecznie Virgil van Dijk zakończył plebiscyt na drugim miejscu, zaś Cristiano Ronaldo - na trzecim. Obaj ustąpili Lionelowi Messiemu. Póki co nie doczekaliśmy się odpowiedzi Holendra na zarzuty siostry portugalskiego napastnika.

Zobacz także

RadioZET.pl/Instagram