Valencia - Barcelona: Skandal w hicie kolejki. Remis w Walencji!

26.11.2017 22:48

W hicie 13. kolejki hiszpańskiej Primiera Division, Valencia na własnym stadionie zremisowała z Barceloną. Mecz odbył się w cieniu skandalu, gdzie w pierwszej połowie sędzia nie uznał gola Dumie Katalonii.

Valencia - Barcelona fot. PAP/EPA

W pierwszej połowie Barcelona miała problem, żeby zbliżyć się do pola karnego. Obrońcy Valencii dobrze pracowali w defensywie. W 30. minucie zza pola karnego strzelił Messi. Piłka przeszła przez ręce Neto, przekroczyła całym obwodem linię bramki. Bramkarz gospodarzy wybił futbolówkę, jednak arbiter pomimo protestów piłkarzy Dumy Katalonii nie uznał gola.

Na początku drugiej połowy, piłkarze Valencii zaczęli się rozkręcać. Efektem śmielszych działań była bramka zdobyta w 60. minucie. Biegnący lewą stroną Gaya, dograł do Rodrigo i ten wpakował piłkę do bramki. Gol pobudził Nietoperzy i sprawił, że gospodarze byli bardziej pewni siebie. Stracona bramka, podziałała na Barcelonę, jak płachta na byka. Goście rzucili się do ataku. W 83 .minucie, Messi znakomicie wrzucił piłkę z głębi pola i Alba bez najmniejszych problemów strzelił bramkę z woleja. W końcówce meczu jedna i druga strona próbowała zadać zabójczy cios, ale ostatecznie skończyło się na remisie i podziale punktów.

W innych spotkaniach Real Madryt pokonał u siebie Malagę 3:2, a Levante uległo Atletico aż 0:5.