Zamknij

Usain Bolt rozegra charytatywny mecz w barwach Manchesteru United [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
27.02.2018 16:22
Usain Bolt
fot. PAP/EPA

Jamajczyk Usain Bolt, nazywany najszybszym człowiekiem na Ziemi, 10 miesięcy po zakończeniu lekkoatletycznej kariery rozegra piłkarski mecz charytatywny w barwach Manchesteru United. Na Old Trafford 10 czerwca będzie kapitanem drużyny "Soccer Aid World XI".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jamajczyk od dawna mówił o tym, że interesuje się piłką nożną, marzył także o podpisaniu kontraktu. Trenował niedawno z Borussią Dortmund, spotkał się także z piłkarzami "ManU".

Zobacz także

Usain Bolt vs Robbie Williams

Rywalami drużyny prowadzonej przez 31-letniego Bolta będzie zespół złożony z byłych piłkarzy oraz gwiazd showbusinessu, którego kapitanem jest piosenkarz Robbie Williams. Dochody przekazane zostaną Funduszowi Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

"Soccer Aid dla UNICEF to mecz jak żaden inny. Razem tworzymy niepokonany zespół" - powiedział Bolt w promocyjnym materiale wideo. Ubrany był w nim w koszulkę z logo UNICEF i miał na plecach numer 9,58 - czas, w jakim rekordzista świata pokonał bieg na 100 metrów prawie dziewięć lat temu.

Najszybszy człowiek na ziemi

Bolt jest 11-krotnym mistrzem świata, zdobył też dziewięć złotych medali olimpijskich. Później jeden z nich został mu odebrany ze względu na wpadkę dopingową jednego z jego kolegów ze sztafety 4x100 m. Karierę zakończył po mistrzostwach globu w sierpniu 2017 roku. Wówczas nie ukończył swojej zmiany w sztafecie z powodu kontuzji.

"Z waszym wsparciem możemy pomóc na całym świecie dzieciom, które znajdują się w niebezpieczeństwie" - powiedział Williams.

Spotkanie zaplanowano na 10 czerwca na godzinę 21.

Slipki męskie dla tradycjonalistów i nie tylko

RadioZET.pl/PAP/KS