Usain Bolt podpisał kontrakt piłkarski! We wtorek ogłosi, z którym klubem [WIDEO]

26.02.2018 08:57

Najszybszy człowiek świata Usain Bolt poinformował w mediach społecznościowych, że we wtorek ogłosi, z którym zespołem piłkarskim podpisał zawodowy kontrakt. To było marzenie jamajskiego sprintera po zakończeniu lekkoatletycznej kariery w 2017 roku.

Usain Bolt fot. Instagram/screen
Zagłosuj

Czy Usain Bolt zadebiutuje w oficjalnym meczu piłkarskim?

- To mój osobisty cel. Nie ma znaczenia, co inni o tym mówią - powiedział 31-letni Bolt, ośmiokrotny mistrz olimpijski

Jamajczyk miał zaplanowane w marcu treningi z Borussią Dortmund. Nie wiadomo, czy do nich dojdzie. Zawodnikiem BVB jest Łukasz Piszczek.

Rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m najchętniej zostałby zawodnikiem Manchesteru United, któremu kibicuje od dzieciństwa, a podobną sympatią darzy Real Madryt. Angielski klub nie wykazywał jednak oficjalnie żadnego zainteresowania sprinterem.

Bolt - najszybszy człowiek świata

Bolt lekkoatletyczną karierę zakończył latem 2017 roku po mistrzostwach świata w Londynie. Nie było to jednak pożegnanie na miarę ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego i 11-krotnego złotego medalisty globu. W biegu na 100 m zajął dopiero trzecie miejsce, a w ostatnim starcie - sztafecie 4x100 m zamiast doprowadzić Jamajczyków do złota, nie ukończył biegu. Upadł na bieżnię z powodu kontuzji mięśnia uda.