Copa America: Festiwal nieuznanych goli. Peru w półfinale po karnych

29.06.2019 23:20

Reprezentacja Peru uzupełniła grono półfinalistów Copa America 2019. Paolo Guerrero i spółka po serii rzutów karnych pokonali Urugwaj 5-4. W regulaminowym czasie gry było 0:0.

Urugwaj - Peru fot. PAP/EPA

Był to trzeci bezbramkowych ćwierćfinał tegorocznych mistrzostw Ameryki Południowej. Takim samym rezultatem, a w konsekwencji serią rzutów karnych, kończyły się mecze Brazylia - Paragwaj i Chile - Kolumbia. Jedyną drużyną, która w 90 minut potrafiła rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, była Argentyna. Lionel Messi i spółka wygrali 2:0 z Wenezuelą.

Urugwajczycy trzy razy umieścili piłkę w siatce, ale za każdym razem w świętowaniu przeszkadzał im... VAR. Z powodu spalonych sędzia nie uznał goli De Arrascaety, Cavaniego i Suareza. Sytuacje wprawdzie były wykorzystane, a i tak się zemściły.

Peru w półfinale Copa America 2019

W Copa America 2019 nie ma dogrywki, więc przy bezbramkowym remisie arbiter od razu zaordynował rzuty karne. W serii jedenastek zawiódł ten, na którego Urugwaj liczył najbardziej - Luis Suarez nie zdołał pokonać Pedro Gallese i to jego niewykorzystany karny przesądził o porażce "Celestes".

W półfinałach Brazylia zagra z Argentyną (3 lipca, godz. 2:30), a Peru z broniącym tytułu Chile (4 lipca, godz. 2:30).