Copa America: Pewne zwycięstwo Urugwaju, efektowny gol Cavaniego [WIDEO]

17.06.2019 09:21
Urugwaj - Ekwador

Urugwaj wygrał w Belo Horizonte z Ekwadorem 4:0 (3:0) w meczu grupy C trwającego w Brazylii turnieju piłkarskiego Copa America, mistrzostw Ameryki Południowej. Drugie spotkanie w tej grupie Japonia - Chile odbędzie się w poniedziałek.

Dominacja "Urusów" nie podlegała dyskusji. Już w 6. minucie prowadzenie dał im Nicolas Lodeiro.

Sytuacja Ekwadoru jeszcze bardziej skomplikowała się w 24. minucie. Wówczas w pojedynku powietrznym Jose Quinteros uderzył łokciem w twarz Lodeiro. Brazylijski sędzia Anderson Darunco najpierw pokazał obrońcy żółtą kartkę, ale zdecydował się jeszcze obejrzeć zapis wideo i zamienił ją na czerwoną.

Przewagę zawodnika Urugwaj przed przerwą wykorzystał dwukrotnie, kiedy dały o sobie znać dwie jego największe gwiazdy. Najpierw gola strzelił Edinson Cavani, a następnie Luis Suarez. Wynik ustaliło w 78. minucie samobójcze trafienie Arturo Miny.

- To był ważny pierwszy krok. Teraz musimy utrzymać taki poziom przez resztę turnieju - powiedział Cavani.

Copa America 2019: Urugwaj liczy na powtórkę z 2011 roku

Urugwaj w Copa America po raz ostatni triumfował w 2011 roku. W poprzedniej edycji, trzy lata temu nie zdołał za to przebrnąć fazy grupowej.

We wcześniejszym niedzielnym meczu, w grupie B Paragwaj tylko zremisował z Katarem 2:2, choć po godzinie gry prowadził 2:0.