Zamknij

Skandal na prezentacji nowego trenera. Ultrasi wyrzucili go z konferencji

04.07.2022 19:48
Ultrasi Olimpiji Lublana wyrzucili nowego trenera z konferencji WIDEO
fot. Twitter/El Partidazo de COPE/screen

Do skandalicznych wydarzeń doszło na prezentacji nowego trenera Olimpiji Lublana Alberta Riery. Na konferencję prasową wtargnęli ultrasi, którzy obrzucili szkoleniowca obelgami. Hiszpan nie wytrzymał i ze łzami w oczach opuścił salę.

Olimpija Lublana miniony sezon zakończyła na 3. pozycji. Drużynę do miejsca na podium zaprowadził były reprezentant Chorwacji Robert Prosinecki, ale ten po kłótniach z zarządem postanowił odejść z zespołu. Doszło przy tym do nieprzyjemnej wymiany zdań pomiędzy szkoleniowcem a dyrektorem Igorem Barisiciem. Trener zarzucił swojemu szefowi kłamstwo dotyczące przede wszystkim transferów, natomiast menedżer oskarżył opiekuna zespołu o lenistwo i rozrzutność.

Najbardziej zagorzali fani Olimpiji stanęli po stronie Prosineckiego. Tymczasem klub zatrudnił w roli nowego szkoleniowca Alberta Rierę. Były piłkarz m.in. Liverpoolu, Olympiakosu Pireus czy Udinese pełnił ostatnio funkcję asystenta w Galatasaray Stambuł. Ekipa z Lublany miała być jego pierwszą samodzielną posadą, ale po ostatnim incydencie wszystko może jeszcze ulec zmianie.

Trener Olimpiji wyrzucony z konferencji [WIDEO]

W poniedziałek odbyła się prezentacja Riery jako nowego opiekuna Olimpiji Lublana. Wydarzenie zostało jednak zakłócone przez ultrasów. Grupa kilkunastu mężczyzn wtargnęła do sali i obrzuciła obelgami wszystkich uczestników wydarzenia, w tym Hiszpana. - Wynoś się stąd, nie jesteś tu mile widziany - krzyczeli fani.

Riera nie pozostał głuchy na obelgi. Wstał od stołu i - jak relacjonuje AS - ze łzami w oczach opuścił salę. Wkrótce to samo uczynili kibice. Nagranie z tego skandalu trafiło do sieci.

RadioZET.pl/as.com