W Kuźni Raciborskiej otwarto ulicę Roberta Lewandowskiego

Krzysztof Sobczak
13.10.2017 16:11
Ulica Roberta Lewandowskiego
fot. EastNews

Piłkarz reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Robert Lewandowski został patronem jednej z ulic w Kuźni Raciborskiej. Tabliczkę z nową nazwą przykręcił w piątek burmistrz Paweł Macha. Wcześniej ulica nosiła imię Karola Świerczewskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Takiego patrona wymyślili miejscowi uczniowie, którzy zebrali podpisy pod tym pomysłem i przedstawili je radzie gminy. Piłkarz nie miał nic przeciwko, radni uchwałę przegłosowali, w piątek wymienione zostały tabliczki.

Zobacz także

- To taka lekcja demokracji i chyba pierwsza w Polsce ulica Roberta Lewandowskiego. Myślę, że to dobra promocja dla miasta i dla pana Roberta. Mam nadzieję, że tabliczka nie stanie się obiektami kolekcjonerskimi i nie będę musiał jej co chwilę przykręcać – powiedział burmistrz cytowany na antenie Radia Vanessa.

Przypomniał, że młodzi ludzie zebrali 160 podpisów i tym samym wymogli na radnych decyzję.

- Nie było z czym dyskutować. Oczywiście bardzo byśmy chcieli zobaczyć tu pana Lewandowskiego. Wiemy, że ma teraz ważniejsze sprawy na głowie, musi strzelić kilka goli, żebyśmy wygrali mistrzostwa świata. Potem może znajdzie chwilę dla nas. Zapraszamy go serdecznie z żoną i dzieckiem – dodał Macha.

RadioZET.pl/PAP/KS