W Polsce powstanie ulica Roberta Lewandowskiego? Brakuje tylko zgody piłkarza

Andreas Nicolaides
26.06.2017 09:44
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Mieszkańcy Kuźni Raciborskiej chcą, aby nowym patronem ulicy Karola Świerczewskiego, której nazwa musi zostać zmieniona, został Robert Lewandowski.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się pomysł mieszkańców Kuźni Raciborskiej?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Samorządy zmieniają nazwy ulic na podstawie ustawy dekomunizacyjnej. W Kuźni Raciborskiej z dawnym ustrojem „skojarzono” nazwy pięciu.

Jedną z nich jest ul. Karola Świerczewskiego, która pierwotnie miała być przemianowana na Szkolną. Mieszkańcy wpadli jednak na pomysł, aby nazwać ją imieniem Roberta Lewandowskiego. Pod wnioskiem, który trafił już do burmistrza, podpisało się 160 mieszkańców.

Zobacz także

Brakuje zgody Lewandowskiego

Jak przyznał burmistrz Paweł Macha w rozmowie z portalem naszraciborz.pl, inicjatywa zrodziła się po meczu Polska-Rumunia. Jej pomysłodawcami są młodzi fani piłkarza, a sam burmistrz całkowicie ją popiera. Nie może jednak działać bez zgody "Lewego".

- Wysłaliśmy pytanie przez FB, do jego menedżera, podpisałem specjalne pismo, żeby nie myślano, że to żart - przyznał. Wciąż czeka na odpowiedź.

Robert Lewandowski przebywa obecnie na urlopie. Niewykluczone, że po powrocie z wakacji przemyśli propozycję mieszkańców Kuźni Raciborskiej i niebawem będzie miał ulicę swojego imienia.

Jak podoba się Wam ta inicjatywa?

RadioZET.pl/naszraciborz.pl/AN