Zamknij

Ukraiński piłkarz zginął w trakcie bombardowania. Zabili też jego matkę

01.03.2022 08:41

Ukraiński piłkarz Dima Martynenko zginął podczas bombardowania. To kolejna ofiara wojny w Ukrainie, która pochłania coraz więcej ludzkich istnień. Rosjanie nie mają litości i atakują budynki mieszkalne, szpitale i szkoły.

Dima Martynenko
fot. twitter.com/Buckarobanza

Martynenko przebywał w swoim domu i wydawał się być bezpieczny, kiedy na budynek zaczęły spadać bomby. Niestety piłkarz FK Hostomel nie przeżył ataku. Był wyróżniającym się graczem ligi amatorskiej. Zdobył tytuł nie tylko najlepszego strzelca, ale też najlepszego piłkarza całych rozgrywek.

Jak podają ukraińskie media, razem z Martynenko w domu przebywała jego matka. Niestety także zginęła w trakcie bombardowania.

Wojna w Ukrainie

O tym, jak brutalna jest wojna w Ukrainie, świadczą najnowsze materiały wideo, na których widzimy, z jaką siłą atakują Rosjanie. We wtorek rano na jedną z głównych ulic Charkowa spadła potężna bomba, co zarejestrowała miejska kamera monitoringu.

Europa walczy z Rosją, nakładając na kraj potężne sankcje finansowe i gospodarcze. Swoje wreszcie zaczęły robić też FIFA i UEFA. Zgodnie z poniedziałkową decyzją ugięły się pod naciskiem europejskich federacji (którego inicjatorem był Polski Związek Piłki Nożnej) i zawiesiła Rosję w rozgrywkach, co oznacza, że Sbrona została wykluczona z walki o awans do MŚ 2022.

loader

RadioZET.pl