Zamknij

Ukraiński piłkarz miał wiadomość dla Putina. Przekazał ją po zdobyciu gola

Maciej Walasek
21.04.2022 19:30
Władimir Putin
fot. AP Pool/Associated Press/East News, Zorya Londonsk/Twitter screen

Ołeksij Chobłenko zdobył jedyną bramkę w meczu Narvi Trans przeciwko Levadii Tallin. Tuż po zdobyciu gola ukraiński piłkarz podniósł koszulkę, pod którą znajdowała się wiadomość dla Władimira Putina. W ten sposób zawodnik wyraził poparcie dla Ukrainy, która została zaatakowana przez Rosję.

Ołeksij Chobłenko po raz pierwszy znalazł się w podstawowym składzie Levadii Tallin. Zespół gości w środę w ramach 8. kolejki ligi estońskiej podejmował Narvę Trans. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem stołecznego zespołu, który wygrał 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 53. minucie zdobył Chobłenko.

Napastnik po umieszczeniu piłki w siatce świętował trafienie z kolegami z drużyny. Po chwili podszedł do kamery i podnosząc koszulkę, pokazał napis skierowany do Władimira Putina. "Chwała Zbrojnym Siłom Ukrainy. Putin to faszysta" - czytamy.

Ukraiński piłkarz z wiadomością do Putina

Z powodu wojny w Ukrainie Ołeksij Chobłenko był zmuszony opuścić kraj. Ostatecznie podpisał kontrakt z Levadią Tallin, do której przeszedł z Krywbasu Krzywy Róg.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

Ukrainiec w przeszłości występował w polskiej Ekstraklasie. W sezonie 2017/18 był zawodnikiem Lecha Poznań, w którym zagrał w 12 spotkaniach i strzelił dwie bramki.

RadioZET.pl