Zamknij

Ukraińscy żołnierze cieszyli się z goli reprezentacji. Tak kibicowali na froncie

02.06.2022 14:23

Oleksandr Zinchenko, kapitan reprezentacji Ukrainy przed meczem ze Szkocją powiedział, że chciał, by to spotkanie sprawiło radość jego rodakom na całym świecie. Jak pokazały nagrania żołnierzy walczących z Rosją, cel udało się osiągnąć. Obrońcy Ukrainy śledzili bowiem mecz i cieszyli się z wyniku swojej reprezentacji.

Ukraińscy żołnierze cieszyli się z goli reprezentacji. Tak kibicowali na froncie
fot. screen

Do sieci trafiło nagranie ukraińskich żołnierzy, którzy walczą pod Charkowem. Oglądali oni mecz na telefonie i żywiołowo reagowali na gole Żółto-Niebieskich. - Graliśmy dla tych, którzy przelewają ostatnią kroplę krwi dla kraju i dla tych, którzy cierpią w domach - przyznał po meczu trener reprezentacji Ukrainy Oleksandr Petrakow.

Przed spotkaniem kapitan kadry Oleksandr Zinchenko był wyraźnie poruszony, gdy usłyszał pytanie o los swojej ojczyzny. W odpowiedzi zadeklarował, że chce wygrać dla wszystkich obrońców Ukrainy. - Wszyscy Ukraińcy chcą tylko jednej rzeczy: zakończenia wojny. Rozmawiałem z dziećmi, które nie wiedzą, co się dzieje, ale mają jedno marzenie: zakończenia wojny. My mamy jeszcze jedno – awansować na mistrzostwa świata. Mogę obiecać Ukraińcom, że damy z siebie wszystko, aby wygrać ten mecz. Chcemy, aby mieszkańcy Ukrainy byli dumni. Chcemy dać im powód do ponownego uśmiechu, choćby na kilka sekund – stwierdził obrońca City.

loader

Ukraina w meczu w Glasgow pokonała Szkocję 3:1. W finale baraży czeka ją mecz z Walią, który zostanie rozegrany 5 czerwca. - Szkocja świetnie nas przyjęła. Szkoda, że na mundial jedzie tylko jedna drużyna. Szkoccy kibice również zasługują na wyjazd. Zostaliśmy tu dobrze przyjęci, ale na boisku o wszystkim zapomniano. To zwycięstwo jest dla wszystkich Ukraińców, dla naszych żołnierzy, którzy są na froncie - podkreślił Rusłan Malinowski, zawodnik Atalanty.

RadioZET.pl/PAB/Onet/Stacja7/