Zamknij

Ujawniono szczegóły spięcia Lionela Messiego z selekcjonerem Argentyny

Krzysztof Sobczak
20.07.2018 13:23
Messi miał przejąć rolę selekcjonera podczas mecz z Nigerią
fot. AP/EAST NEWS

Na mistrzostwach świata Rosja 2018 reprezentacja Argentyny spisała się poniżej oczekiwań, a media informowały o kłótni Lionela Messiego z selekcjonerem Jorge Sampaolim. Konflikt miał doprowadzić do przejęcia roli trenera przez gracza Barcelony. Teraz zdradzono szczegóły tego spięcia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kulisy zajścia opisał w swojej książce dziennikarz stacji TyC Sports oraz komentator meczów mistrzostw świata, Ariel Senosian.

Na spotkaniu z selekcjonerem oraz jego asystentami stawiła się cała drużyna, ale na czele tej grupy stali Lionel Messi i Javier Mascherano. To oni przedstawili szkoleniowcowi długą listę zarzutów i wprost przyznali, że stracili do niego zaufanie.

"Jeśli jesteś nerwowy, piłkarz to czuje. Jeśli piłkarz ci nie wierzy, nie ma szansy, abyś jako zespół był w stanie coś osiągnąć" - powiedział jeden z piłkarzy, którego cytuje Senosian. "Nie dociera do nas to, co próbujecie przekazać. Nie wierzymy w was. Chcemy mieć wpływ na zespół" - dodał.

Messi zastąpił selekcjonera?

Sampaoli zareagował nerwowo. Zapytał, czy "panowie chcą wystawiać skład, prowadzić treningi". Na to wtrącił się Messi. "Dziesięć razy pytałeś mnie, z kim chciałbym grać, a z kim nie. I nigdy nie powiedziałem ci żadnego nazwiska. Powiedz tutaj, przed wszystkimi zawodnikami, czy ci kazałem kogoś wystawić" - rzucił kapitan "Albicelestes".

W trakcie spotkania z Nigerią, który Argentyna ostatecznie wygrała i awansowała do fazy pucharowej mundialu w Rosji [odpadła w 1/8 finału z Francją - przyp. red.], Sampaoli rozmawiał z Messim m.in. o tym, czy ma posłać na murawę Sergio Aguero.

Po mistrzostwach świata Jorge Sampaoli został zwolniony w funkcji selekcjonera reprezentacji Argentyny.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS