Zamknij

Ujawniono, na kogo Messi głosował w FIFA The Best. Szokujące typy gwiazdora

18.01.2022 09:40
Lionel Messi
fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Międzynarodowa Federacja Piłkarska ujawniła, na kogo Lionel Messi zagłosował w plebiscycie FIFA The Best w kategorii na Najlepszego Piłkarza. Wybory Argentyńczyka wywołały burzę wśród kibiców.

W poniedziałek Robert Lewandowski po raz drugi z rzędu został wybrany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA The Best. Tym razem kapitan reprezentacji Polski otrzymał to trofeum za znakomitą grę w 2021 roku.

Już po ogłoszeniu wyników ujawniono, że napastnik Bayernu Monachium minimalnie pokonał swojego największego konkurenta Lionela Messiego. Polak otrzymał bowiem 48, zaś Argentyńczyk 44 głosy.

Ujawniono, na kogo Messi głosował w FIFA The Best. Szokujące typy gwiazdora

W głosowaniu na Najlepszego Piłkarza uczestniczyli kibice, dziennikarze oraz kapitanowie i selekcjonerzy każdej z reprezentacji będącej członkiem FIFA. Tym samym Messi, jako kapitan reprezentacji Argentyny, również oddał swoje głosy na najlepszą trójkę. Wybory legendarnego już piłkarza są jednak kuriozalne.

Na pierwszym miejscu Messi postawił bowiem na... swojego dobrego kolegę Brazylijczyka Neymara, mimo że skrzydłowy Paris Saint-Germain niczym szczególnym w 2021 roku się nie wyróżnił. Na drugiej i trzeciej pozycji Argentyńczyk postawił na Francuzów - Kyliana Mbappe i Karima Benzemę, kolejnego ze swoich klubowych kolegów oraz byłego arcyrywala z Realu Madryt.

Tym sposobem Messi całkowicie pominął swojego największego rywala w wyścigu o miano Najlepszego Piłkarza - Roberta Lewandowskiego. Jak zatem głosował napastnik biało-czerwonych? 33-latek na pierwszym miejscu umieścił Włocha Jorginho, na drugim Messiego, zaś na trzecim - Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Jak na dłoni widać tutaj więc, kto rzeczywiście ma większy szacunek do kogo.

RadioZET.pl