MŚ piłkarek: Amerykanki w finale, Alex Morgan rozwścieczyła Anglików [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
03.07.2019 13:11
Cieszynka Alex Morgan rozzłościła Anglików
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała Anglię 2:1 i awansowała do finału rozgrywanych we Francji mistrzostw świata piłkarek nożnych. Po spotkaniu najgłośniej i najwięcej mówi się o Alex Morgan, gwieździe światowego futbolu, której "cieszynka" rozwścieczyła całą Anglię.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Alex Morgan wpisała się na listę strzelców w 31. minucie, jak się później okazało ustalając wynik spotkania. Wcześniej trafiały Christen Press (10.), a dla rywalek Ellen White (19.). Najbardziej rozpoznawalna piłkarka świata po swoim golu wykonała "cieszynkę" imitującą popijanie herbaty. To rozzłościło Anglików.

"Cieszynka" Alex Morgan w meczu USA - Anglia

Skąd takie oburzenie? Jedni nie widzą w tym zachowaniu nic złego, inni wskazują, że szydziła z przeciwniczek pokazując, że strzelenie im bramki było proste jak wypicie filiżanki herbaty. Są jednak skrajne opinie, jak ta głoszona przez dziennikarza Piersa Morgana, który nazwał ten gest "wypowiedzeniem wojny". Według niektórych mógł to być hołd dla uczestników herbatki bostońskiej, którzy w XVIII wieku sprzeciwiali się brytyjskiemu wyzyskowi kolonii.

Oliwy do ognia dolała jeszcze była kandydat na urząd prezydenta USA Hillary Clinton, która swoje gratulacje okrasiła właśnie zdjęciem Morgan.

USA - Anglia: Rywalki krytykują Alex Morgan

Słów krytyki pod adresem Alex Morgan nie szczędziły również rywalki. - Możesz cieszyć się jak chcesz, ale według mnie było to bez gustu i nie powinna się tak zachować - przyznała zawodniczka Juventusu Lianne Sanderson.

Sama zainteresowana nie przywiązuje jednak większej wagi do swojej "cieszynki". - Chciałam, żeby było ciekawie. Megan Rapinoe ma tak wiele sposobów celebrowania goli, a nikt nie pyta o nie, a gdy ja wymyślę jedną, to wszyscy chcą wiedzieć, o co chodzi - mówiła gwiazda reprezentacji USA.

W najlepszej czwórce mundialu Amerykanki meldowały się w każdej z ośmiu edycji, tj. od 1991 roku. W piątek wygrały 11. mecz z rzędu, poprawiając rekord Norwegii z mistrzostw w latach 1995 i 1999. W finale USA zmierzy się z Holandią lub Szwecją.

RadioZET.pl/PAP/Interia/KS