Zamknij

UEFA podjęła decyzję. Zmiany w kalendarzu reprezentacji Polski

14.04.2022 17:20

UEFA podjęła ostateczną decyzję dotyczącą meczów barażowych o awans do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Wiadomo już, kiedy swój finał baraży rozegra Walia, co znacząco wpłynęło również na czerwcowy terminarz reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę niewiadomą pozostawał termin barażowej rywalizacji Ukraińców o awans na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Nasi wschodni sąsiedzi mają bowiem zmierzyć się w półfinale baraży ze Szkocją, natomiast w finale na zwycięzcę tego spotkania czeka już reprezentacja Walii. Mecze tych drużyn zaplanowane zostały wstępnie na czerwiec, kiedy rozgrywany będzie również turniej Ligi Narodów, dlatego niezbędne były negocjacje dotyczące terminów tych spotkań.

Do spotkania UEFA z zainteresowanymi federacjami doszło w czwartek. Tam postanowiono, że półfinał baraży o awans na MŚ 2022 pomiędzy Szkocją i Ukrainą odbędzie się 1 czerwca, z kolei finał z Walią - 5 czerwca. Z tego powodu konieczna była m.in. zmiana terminu meczu z Polska - Walia, który ustalono na 1 czerwca. Daty trzech następnych kolejek również zostały zmienione.

Liga Narodów: Zmiany w kalendarzu reprezentacji Polski

W drugiej kolejce Polacy zmierzą się na wyjeździe z Belgią 8 czerwca, z kolei w trzeciej, na wyjeździe z Holandią, 11 czerwca. 14 czerwca zagramy u siebie w czwartej kolejce z Belgią, 22 września u siebie w piątej kolejce z Holandią, a 25 września - na wyjeździe w szóstej kolejce z Walią.

W komunikacie UEFA podkreśliła, że potwierdziła wszystkie kalendarzowe zmiany "w niezwykłym duchu solidarności i współpracy, po szeroko zakrojonych rozmowach z ośmioma zainteresowanymi związkami narodowymi (Armenią, Belgią, Holandią, Polską, Republiką Irlandii, Szkocją, Ukrainą i Walią) oraz FIFA".

Terminarz "polskiej grupy" Ligi Narodów UEFA:

1. kolejka:

1 czerwca
Polska - Walia
3 czerwca
Belgia - Holandia

2. kolejka:

8 czerwca
Belgia - Polska
Walia - Holandia

3. kolejka:

11 czerwca
Holandia - Polska
Walia - Belgia

4. kolejka:

14 czerwca
Holandia - Walia
Polska - Belgia

5. kolejka:

22 września
Belgia - Walia
Polska - Holandia

6. kolejka:

25 września
Holandia - Belgia
Walia - Polska

RadioZET.pl