Zamknij

Liga Narodów jednak się odbędzie? Czarny scenariusz dla reprezentacji Polski

11.05.2020 20:08
Zmiany w Lidze Narodów
fot. PAP

Jak podaje „The Telegraph”, UEFA jest zdeterminowana, aby rozegrać Ligę Narodów. To może przełożyć się na zwiększenie liczby meczów w czasie przerwy dla reprezentacji. Oznacza to, że biało-czerwoni w ciągu sześciu dni mogliby rozegrać aż trzy spotkania.

Kibice cały czas czekają na wznowienie krajowych lig. O ile znamy już daty powrotu Bundesligi czy Ekstraklasy, tak sytuacja inaczej wygląda w europejskich pucharach i samej Lidze Narodów. Zdaniem dziennikarzy „The Mirror” pierwsza część turnieju, która miała rozpocząć się jesienią, może wcale nie dojść do skutku.

W czasie poniedziałkowego spotkania UEFA dyskutowała na temat m.in. zmian w Lidze Mistrzów i Ligi Europy. Ale poza nimi poruszono także sprawę Ligi Narodów, którą organizacja chce koniecznie rozegrać. Ewentualne odwołanie tej imprezy, może spowodować, że jej rola znacząco spadnie i przyszłość turnieju stanie pod znakiem zapytania. A na to federacja, która kilkukrotnie deklarowała, że chce rozwijać LN, na to nie pozwoli.

UEFA zmieni zasady Ligi Narodów?

„The Telegraph” zaznacza, że wobec takiej sytuacji, włodarze mogą podjąć decyzję o rozegraniu trzech, a nie dwóch meczów podczas jednej przerwy na reprezentację. Wówczas zespoły grałyby co dwa-trzy dni. Jednak sprawa skomplikowałaby się, co do kwestii finału, który pokrywałby się z mistrzostwami Europy, które przeniesiono na 2021 rok. W tym miejscu nie ma co się oszukiwać, ale Euro jest dużo ważniejsze dla UEFA. Ostateczna decyzja ws. Ligi Narodów może zapaść 27 maja.

Mistrzowie Polski mogą zapomnieć o Lidze Mistrzów. Kuriozalny plan UEFA

Przypomnijmy, że w drugiej edycji turnieju, reprezentacja Polski ma zmierzyć się z Bośnią i Hercegowiną, Holandią i Włochami. Pierwszy mecz kadra Jerzego Brzęczka ma zagrać 4 września. Jednak z powodu ewentualnych poprawek, termin ten może ulec zmianie.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/telegraph.co.uk