Zamknij

Puchacz robi furorę w Turcji. Fani już go pokochali

28.01.2022 22:04
Tymoteusz Puchacz
fot. AP Pool/Associated Press/East News

Tymoteusz Puchacz wszedł do tureckiej ligi z przytupem. Fatih Haliscelik w rozmowie z Michałem Paskiem na łamach WP Sportowe Fakty ujawnił, jak postrzegany jest polski wahadłowy w Turcji.

Tymoteusz Puchacz przechodził jesienią trudny okres. Będąc w Unionie Berlin nie rozegrał ani minuty, co spowodowało, że udał się na wypożyczenie do tureckiego Trabzonsporu. Wydawać by się mogło, że miesiące bez gry mocno odbiją się na dyspozycji zawodnika.

Stało się jednak inaczej. Puchacz przebojem wdarł się do pierwszego składu lidera tureckiej ligi. Najpierw przyszedł czas na debiut przeciwko Giresunsporowi, gdzie wszedł z ławki. Potem znalazł się w wyjściowej jedenastce w hitowym starciu z Galatasaray. "Bordowo-Niebiescy" wygrali spotkanie 2:1, a wyróżniającą się postacią był polski wahadłowy.

Fani Trabzonsporu kochają Puchacza

Fatih Haliscelik, turecki dziennikarz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty zdradził, jakie zdanie mają o 23-latku kibice Trabzonsporu. - Uwielbiają go. Wręcz go pokochali! Według mnie to zawodnik dobrze wyszkolony technicznie. Na razie dał się poznać jako piłkarz lepszy w ataku niż obronie.- powiedział.

Po 23 kolejkach Trabzonspor jest liderem tureckiej ligi i pewnym krokiem zmierza po pierwsze od 38 lat mistrzostwo kraju. Najbliższe spotkanie ligowe rozegra 5 lutego z Kasimpasą.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty