Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gzeogrz Krychowiak dostanie szansę od Thomasa Tuchela fot. AFP/EastNews

Tuchel chce sprawdzić Krychowiaka. Druga szansa Polaka w PSG

18.05.2018

Thomas Tuchel w przyszłym sezonie poprowadzi Paris Saint-Germain. Niemiecki szkoleniowiec zapowiedział, że na pierwszym zgrupowaniu po mundialu 2018 chce mieć do dyspozycji wszystkich graczy obecnych w kadrze. Także Grzegorza Krychowiaka, który powraca z wypożyczenia do WBA.

Zagłosuj

Czy Krychowiak pozostanie w PSG na nowy sezon?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krychowiak przeniósł się do Paryża po udanym w swoim wykonaniu Euro 2016 i jeszcze lepszym sezonie w Sevilli. Od giganta Ligue 1 się jednak odbił i... praktycznie przepadł. Może nie tak jak odkrycie francuskiego turnieju Bartosz Kapustka, ale w PSG i tak sobie nie pograł, a po wypożyczeniu do West Bromwich Albion często przesiadywał na ławce rezerwowych. To zdecydowanie wyhamowało dobrze rozwijającą się karierę 28-latka.

Krychowiak wraca do PSG

Zatrudnienie Thomasa Tuchela to dla Krychowiaka znakomita wiadomość. Niemiec preferuje ustawienie 1-4-2-3-1. Jeśli nie zmieni swojej filozofii i nie da sobie wejść na głowę przez właścicieli mistrza Francji (jak zrobił to Unai Emery, który w Andaluzji grał tym samym ustawieniem), będzie potrzebował dwóch defensywnych pomocników i jednego rozgrywającego. Polak doskonale czuł się w tym ustawieniu w Sevilli - obok miał najczęściej Vicente Iborrę, a przed sobą Evera Banegę. Wszystko to funkcjonowało jak maszyna, w której "Krycha" był niezastąpionym ogniwem.

Niemiecki szkoleniowiec oczywiście uda się na zakupy, a jedną z pierwszych pozycji, którą chce wzmocnić, jest właśnie defensywny pomocnik. Mówi się, że do Paryża może zawitać Julian Weigl, którego Tuchel zna z czasów pracy w Borussii Dortmund. Jeśli dojdzie do tego transferu, wówczas Krychowiak musiałby walczyć o miejsce w składzie z Adrienem Rabiot, Lassaną Diarrą i Christopherem Nkunku. Wydaje się, że pierwszym wyborem w takim układzie byłaby para Rabiot - Weigl, ale "Krycha" nie byłby na straconej pozycji.

MŚ 2018: Krychowiak zagra pierwsze skrzypce?

Krychowiak jest starszy o dwa lata i mądrzejszy o doświadczenia sprzed 24 miesięcy. Wtedy, po Euro 2016, dostał długie wolne, nie przepracował z drużyną okresu przygotowawczego i w efekcie trudniej było mu rywalizować o miejsce w składzie i uznanie trenera, z którym pracował przecież w Sevilli.

W PSG po MŚ 2018 nastąpi nowe otwarcie: przyjdzie trener, którego "Krycha" nie zna, a to oznacza, że będzie miał u niego czystą kartę. Jeśli marzy jeszcze o karierze w PSG, musi zrezygnować z urlopu, po mundialu natychmiast wracać do Paryża i stanąć na głowie, by przekonać szkoleniowca, aby z niego nie rezygnował.

To będzie kolejna próba charakteru dla Krychowiaka. Chyba że w ogóle nie podejmie wyzwania i wcześniej zdecyduje się odejść.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Krzysztof Sobczak