Premier League: Trener Southampton odcina piłkarzy od gier komputerowych

Krzysztof Sobczak
29.03.2019 13:01
Trener Southampton odcina piłkarzy od gier komputerowych
fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Trener Southampton FC Ralph Hasenhuettl nakazał pracownikom hotelowym zablokować piłkarzom jego zespołu dostęp do Wi-Fi. Austriacki szkoleniowiec nie chce, aby zawodnicy uzależnili się od gier komputerowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Myślę, że to coś, przeciwko czemu należy aktywnie walczyć. I ja to zrobię - powiedział trener na konferencji prasowej przed wyjazdem na sobotni mecz angielskiej ekstraklasy z Brighton and Hove Albion.

Hasenhuettl, który napotkał podobne problemy w swoim byłym klubie RB Lipsk, uważa, że długie sesje z grami komputerowymi można porównać do uzależnienia od alkoholu i narkotyków.

- Zrobiłem to w moim poprzednim klubie. Mieliśmy również problemy z piłkarzami, grali do trzeciej nad ranem przed meczem. Trzeba pomagać w ochronie zawodników, ponieważ to nie jest mały problem. Przyznając uczciwie, to jest to samo co alkoholizm lub uzależnienie od narkotyków - zaznaczył.

Piłkarze Southampton uzależnieni od gier?

Hasenhuettl nie uważa, że którykolwiek z jego podopiecznych w Southampton ma poważne problemy z grami komputerowymi, ale chce nadal monitorować sytuację.

- Jestem cały czas w kontakcie z kapitanem i kilkoma graczami, aby o tym rozmawiać - dodał.

Podstawowym piłkarzem Southampton FC jest obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek. Drużyna zajmuje obecnie 16. miejsce w Premier League z dorobkiem 30 punktów.

RadioZET.pl/PAP/KS