Trener Jerzy Brzęczek "zaatakował" po meczu Michała Pola. Dlaczego?

Andreas Nicolaides
20.11.2018 23:33
Jerzy Brzęczek
fot. PAP/EPA

Trener Jerzy Brzeczek w wywiadzie po meczu Polska - Portugalia (1:1) ironicznie pozdrowił dziennikarza Michała Pola. Dlaczego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Selekcjonerowi reprezentacji Polski nie spodobał się wpis Pola na Twitterze, który po meczu młodzieżówki (wygrała z Portugalią i zapewniła sobie awans do mistrzostw Europy 2019) napisał: "Zmieniamy szyld, bierzemy Lewego i jedziemy dalej!".

Brzęczek komentuje wpis Michała Pola

Po meczu Brzęczek udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Na koniec rozmowy powiedział: - Czy mogę jeszcze pozdrowić jedną osobę? Chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić w imieniu całej reprezentacji, w szczególności tej kadry piłkarskiej, jak i szkoleniowej, bardzo znanego eksperta, pana Michała Pola. Panie Michale, dziękujemy bardzo, że pan wierzy w tę reprezentację i chce pan zmieniać szyld bez udziału żadnego z tych zawodników. Dlatego też jeszcze raz bardzo serdecznie pozdrawiam w imieniu całej drużyny".

Na odpowiedź Pola nie trzeba było długo czekać.

Przypomnijmy, że Polska zremisowała z Portugalią 1:1. Był to szósty mecz pod wodzą Brzęczka i szósty mecz bez zwycięstwa. Polska zajęła ostatnie miejsce w grupie Ligi Narodów za Portugalią i Włochami i spadła do niższej dywizji. Mimo to utrzymała miejsce w pierwszym koszyku przed losowaniem eliminacji Euro 2020.

Zobacz także

RadioZET.pl/AN