Trener FC Porto opisał pierwsze chwile po zawale serca Ikera Casillasa

Krzysztof Sobczak
03.05.2019 14:54
Iker Casillas
fot. ANSA/Associated Press/East News

Trener FC Porto Sergio Conceicao na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Aves dokładnie opisał moment, w którym Iker Casillas doznał zawału serca. - Na początku nie myśleliśmy, że to coś poważnego - powiedział szkoleniowiec.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Iker Casillas miał atak serca podczas środowego treningu FC Porto. Hiszpan przeszedł operację wszczepienia stentu, a po niej uspokoił swoich kibiców, że sytuacja jest już opanowana. Opublikował nawet zdjęcie ze szpitala.

Atak serca Ikera Casillasa

Trener portugalskiego klubu Sergio Conceicao powrócił do tych wydarzeń podczas konferencji prasowej. - Byliśmy w trakcie ćwiczeń z dwoma pozostałymi bramkarzami, Iker robił akurat coś innego. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że ma jakieś problemy. Fizjoterapeuta sprowadził lekarza i pozostałych członków sztabu medycznego, żeby rozpoznać sytuację - mówił szkoleniowiec.

- Nie myśleliśmy wówczas, że to coś poważnego, wydawało się, że to po prostu chwilowa niedyspozycja. Trenowaliśmy jeszcze przez 20-25 minut, ale nie mogliśmy się skupić. Potem otrzymaliśmy informację, że to był zawał serca i wszyscy byliśmy w szoku - dodał.

Na razie nie wiadomo, czy Iker Casillas będzie mógł kontynuować karierę. Zdania lekarzy na ten temat są podzielone.

Iker Casillas - sukcesy

Iker Casillas jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii futbolu. Na swoim koncie ma wszystkie najważniejsze trofea - z mistrzostwem świata i Europy oraz zwycięstwem w Lidze Mistrzów na czele.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS