Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Trener FC Porto opisał pierwsze chwile po zawale serca Ikera Casillasa

03.05.2019 14:54
sport

Trener FC Porto Sergio Conceicao na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Aves dokładnie opisał moment, w którym Iker Casillas doznał zawału serca. - Na początku nie myśleliśmy, że to coś poważnego - powiedział szkoleniowiec.

Iker Casillas fot. ANSA/Associated Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Iker Casillas miał atak serca podczas środowego treningu FC Porto. Hiszpan przeszedł operację wszczepienia stentu, a po niej uspokoił swoich kibiców, że sytuacja jest już opanowana. Opublikował nawet zdjęcie ze szpitala.

Atak serca Ikera Casillasa

Trener portugalskiego klubu Sergio Conceicao powrócił do tych wydarzeń podczas konferencji prasowej. - Byliśmy w trakcie ćwiczeń z dwoma pozostałymi bramkarzami, Iker robił akurat coś innego. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że ma jakieś problemy. Fizjoterapeuta sprowadził lekarza i pozostałych członków sztabu medycznego, żeby rozpoznać sytuację - mówił szkoleniowiec.

- Nie myśleliśmy wówczas, że to coś poważnego, wydawało się, że to po prostu chwilowa niedyspozycja. Trenowaliśmy jeszcze przez 20-25 minut, ale nie mogliśmy się skupić. Potem otrzymaliśmy informację, że to był zawał serca i wszyscy byliśmy w szoku - dodał.

Na razie nie wiadomo, czy Iker Casillas będzie mógł kontynuować karierę. Zdania lekarzy na ten temat są podzielone.

Iker Casillas - sukcesy

Iker Casillas jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii futbolu. Na swoim koncie ma wszystkie najważniejsze trofea - z mistrzostwem świata i Europy oraz zwycięstwem w Lidze Mistrzów na czele.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń
Tagi