Szalona obietnica trenera Crotone. Kibice życzą "szerokiej drogi"

Krzysztof Sobczak
30.05.2017 12:25
Davide Nicola
fot. PAP/EPA

Na półmetku rozgrywek mieli zaledwie 9 punktów, pierwsze zwycięstwo zanotowali w 11. kolejce, a i tak zostali bohaterami ligi - Crotone zachowało byt w Serie A dzięki piorunującemu finiszowi. Taki obrót spraw zaskoczył nawet trenera beniaminka, który teraz musi spełnić niecodzienną obietnicę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Crotone po raz pierwszy w historii dotarło do najwyższego poziomu rozgrywek we Włoszech. Od początku było uważane za głównego kandydata do spadku i pierwsza część sezonu zdawała się potwierdzać te przypuszczenia. Po 19 kolejkach beniaminek miał zaledwie 9 punktów i zalegał na dnie tabeli.

Zobacz także

W końcówce sezonu stało się coś niebywałego - z 10 ostatnich spotkań Crotone wygrało 6 (a w całym sezonie... 9), w tym m.in. z Interem Mediolan czy Sampdorią Genua. Przed finiszem rozgrywek było jeszcze pod kreską, ale dzięki zwycięstwu z Lazio Rzym i porażce Empoli ze zdegradowanym już Palermo zachowało ligowy byt.

Jeszcze przed starciem z Lazio trener beniaminka Davide Nicola obiecał: - Jeśli się utrzymamy, pojadę rowerem z Crotone do Turynu.

Teraz musi się wywiązać z tej obietnicy - do przejechania będzie miał, według Google Maps, 1289 km. To mniej więcej tyle samo, ile dzieli Warszawę od Amsterdamu (1285). Raptem ok. 70 godzin drogi.

Fani już życzyli 44-latkowi "szerokiej drogi". Sprawę skomentował nawet... trener "Starej Damy", Massimiliano Allegri: - Nicola pojedzie rowerem do Turynu? Ja nie jeżdżę. Raz spróbowałem i to rzuciłem. To wspaniały sport, ale nie dla mnie.

RadioZET.pl/KS