Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Matthijs de Ligt oficjalnie piłkarzem Juventusu

18.07.2019 08:57
sport

Matthijs de Ligt został nowym piłkarzem Juventusu Turyn. Stara Dama pozyskała 19-letniego kapitana Ajaksu Amsterdam około 75 milionów euro wliczając bonusy. Młody talent podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku.

Matthijs de Ligt fot. AP/Associated Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Matthijs de Ligt piłkarzem Juventusu. O przejściu de Ligta do włoskiego klubu mówiło się już od dawna. We wtorek późnym wieczorem, 19-latek przyleciał do Turynu,  w środę przeszedł testy medyczne, które były formalnością.

Rewelacyjnie spisujący się w drużynie Ajaksu Amsterdam de Ligt walnie przyczynił się do zdobycia przez klub z Amsterdamu mistrzostwa i Pucharu Holandii.

O pozyskanie utalentowanego obrońcy ubiegało się kilka czołowych europejskich klubów, a wśród nich Paris-St.Germain, Manchester United i FC Barcelona. Finalnie piłkarz zdecydował się na zespół Starej Damy. Jednak negocjacje nie były łatwe. Mimo że de Ligt ustalił warunki umowy z Juventusem, kwestią sporną było dogadanie się klubu z Ajaxem, który odrzucał wszystkie oferty. Ostatecznie mistrzowie Holandii dogadali się z najlepszą ekipą w Serie A i transfer doszedł do skutku.

Po meczu finałowym Ligi Narodów, w którym ostatnio Holandia przegrała z Portugalią 0:1, de Ligt nie był jeszcze w stanie nic powiedzieć na temat swojej najbliższej przyszłości.

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń