Zamknij

Kamil Grosicki wyceniony przez Hull City. Angielski klub przesadził?

Maciej Walasek
17.07.2019 15:05
Kamil Grosicki
fot. Daniel Hambury/Press Association/East News

Kamil Grosicki został wyceniony przez Hull City. Klub z Championship ustalił, że za pomocnika reprezentacji Polski trzeba będzie zapłacić 4 miliony funtów. To oznacza, że 31-latek może mieć kłopoty na rynku transferowym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kamil Grosicki i jego saga z opuszczeniem Hull City trwa. Najpierw angielski klub podkreślał, że reprezentant Polski jest ważnym graczem w ich zespole, później, że piłkarz, a dokładniej jego pensja jest zbyt dużym obciążeniem dla ich budżetu. Przypomnijmy, że „TurboGrosik” jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w ekipie „Tygrysów” i otrzymuje 25 tysięcy funtów tygodniowo.

Hull City wyceniło Grosickiego. Początek problemów Polaka?

Ostatnio 31-latek wznowił treningi z resztą drużyny, co można było odebrać za sygnał, że Polak nadal liczy się w klubie występującym w Championship. Jak poinformował serwis hulldailymail.co.uk, angielski klub właśnie wycenił Grosickiego na 4 miliony funtów. Kłopot w tym, że takie pieniądze mogą skrócić listę zainteresowanych pomocnikiem.

Grosicki nie należy do najmłodszych piłkarzy i mając 31 lat, potencjalni nabywcy mogą uznać, że Hull po prostu przesadziło z taką kwotą. Jeszcze nie tak dawno niektóre źródła ujawniły, że Polaka w swoim zespole widziałyby takie ekipy jak Nottingham Forest i Middlesbrough. Mówiono też o zainteresowaniu AS Monaco.

Mimo że kontrakt reprezentanta Polski obowiązuje do przyszłego roku, władze klubu w przypadku braku kupca mogą zaproponować pomocnikowi rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

RadioZET.pl/hulldailymail.co.uk/MW