Sergio Ramos przejdzie do Chin? Hiszpan zadłużył się na kilkadziesiąt milionów euro

Maciej Walasek
30.05.2019 14:37
Sergio Ramos
fot. Xinhua / eyevine/EAST NEWS

Sergio Ramos odejdzie z Realu Madryt – tak podają hiszpańskie media, które w ostatnich dniach żyją plotkami na temat przejścia obrońcy do Chin. Niektóre źródła donoszą, że transfer jest możliwy, ponieważ kapitan Królewskich zadłużył się z powodu nieudanej inwestycji budowlanej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sergio Ramos boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy, obrońca Realu Madryt postanowił wykupić grunt na przedmieściach stolicy Hiszpanii i wybudować tam mieszkania na sprzedaż. W związku z tym zasięgnął pożyczki w jednym z banków na kwotę 35 mln euro. Kłopoty pojawiły się, kiedy 33-latek nie otrzymał zgody na inwestycję od rady miasta.

Zobacz także

Na tę chwilę legendarny piłkarz negocjuje z bankiem warunki spłaty zobowiązania. Jeżeli rozmowy nie potoczą się po myśli Hiszpana, możliwe, że będzie zmuszony przenieść się do Chin, gdzie może liczyć na ogromne wynagrodzenie. Według niepotwierdzonych informacji, Ramos poważnie zastanawia się nad transferem. Obecnie kapitan Realu otrzymuje 12 mln euro za sezon gry, ale najwidoczniej taka kwota nie wystarcza.

Sergio Ramos dostał ofertę z Chin? Prezydent Realu potwierdza

W ostatnim czasie Florentino Perez zdradził na łamach jednego z programów radia COPE, że obrońca Królewskich poinformował go o otrzymaniu bardzo dobrej ofercie z Chin. Problem polega na tym, że tajemniczy zespół nie może zapłacić za 33-latka i liczy na wolny transfer, na co z pewnością nie zgodzi się Perez.

Sergio Ramos występuje w Realu Madryt od 2005 roku. Po odejściu Ikera Casilliasa do FC Porto w 2014 roku, pełni rolę kapitana Królewskich.

RadioZET.pl/sport.pl/MW