Michał Pazdan odchodzi z Legii Warszawa

Maciej Walasek
26.01.2019 11:50
Michał Pazdan
fot. PAP/EPA

Michał Pazdan żegna się z Legią Warszawa. Obrońca ustalił wstępne warunki z Ankaragucem i w najbliższym czasie ma zostać ogłoszony nowym piłkarzem tureckiego zespołu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Michał Pazdan zmienia klub. Portal onet.pl podaje, że reprezentant Polski jest po pierwszych rozmowach z klubem Ankaragucu. Zespół ze stolicy Turcji zajmuje 14. miejsce w tamtejszej lidze. Serwis przypomina, że ostatnim Polakiem w tej drużynie był Łukasz Szukała, ale rozwiązał umowę, ponieważ zespół przez pół roku nie wypłacał mu pensji.

Zobacz także

Michał Pazdan piłkarzem Ankaragucu już w niedzielę?

Pazdan ma podpisać 1,5-letni kontrakt. W niedzielę ma zjawić się w stolicy Turcji, przejść testy medyczne, dogadać ostatnie szczegóły i podpisać umowę.

31-latek występuje w Legii Warszawa od 2015 roku. Jednak w tegorocznych rozgrywkach nie cieszy się uznaniem trenera Ricardo Sa Pinto, który odstawia piłkarza. W związku z tym, obrońca był zmuszony szukać nowego klubu, który umożliwi mu regularną grę. Wobec tego wybór padł na Turcję, która chętnie sięga po starszych zawodników.

Warto zaznaczyć, że po świetnym występie Pazdana na mistrzostwach Europy w 2016 roku interesował się nim Besiktas Stambuł. Jednak na transfer nie zgodziła się żona piłkarza, która obawiała się sytuacji rodziny w związku z zamachami, do których wtedy dochodziło na tym terenie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/onet.pl/MW