Michał Kucharczyk piłkarzem Urału Jekaterynburg

Maciej Walasek
22.07.2019 14:15
Michał Kucharczyk

Michał Kucharczyk został nowym piłkarzem Urału Jekaterynburg. Były zawodnik Legii Warszawa związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Michał Kucharczyk po negocjacjach z Legią Warszawa, które zakończyły się fiaskiem, był zmuszony szukać nowego klubu. Problem polegał na tym, że 28-latek nie miał agenta, który pomógłby mu w nowej sytuacji. Kiedy rozmowy z wicemistrzem Polski spaliły na panewce, pomocnik otrzymał kilka ofert od pośredników.

Michał Kucharczyk wynosił informacje z szatni Legii?

Wówczas Kucharczyk musiał uważnie przeglądać propozycje i analizować aktualną sytuację. Finalnie legendarny piłkarz legionistów postanowił związać się z agencją INNfootball. Jak podawał Tomasz Włodarczyk z „Przeglądu Sportowego”, mimo ciekawej oferty z Iranu zawodnik postanowił odrzucić korzystny kontrakt z powodów politycznych. Oprócz tego miał otrzymać propozycję gry w Hiszpanii i we Włoszech.

Ostatecznie wybór padł na Rosję, a konkretniej na Urał Jekaterynburg. Były gracz Legii podpisał umowę do końca czerwca 2020 roku z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejne 12 miesięcy.

W ubiegłym sezonie rosyjski zespół zakończył zmagania na dziesiątym miejscu w tabeli.

RadioZET.pl/transfery.info/MW