Oficjalnie: Mats Hummels wraca do Borussii Dortmund

Maciej Walasek
19.06.2019 15:11
Mats Hummels
fot. Frank Hoermann/SVEN SIMON/Imago Sport and News/East News

Mats Hummels, który trafił z Borussii Dortmund do Bayernu Monachium, wraca do swojego poprzedniego klubu. Kwotę transferu 30-letniego piłkarza oszacowano na 38 milionów euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mats Hummels spędził większość swojej kariery, choć jest wychowankiem Bayernu. Pierwszy seniorski kontrakt podpisał tam w 2006 roku, a niecałe dwa lata później trafił na wypożyczenie do Dortmundu. Klub z Zagłębia Ruhry w 2009 wykupił go za kwotę szacowaną na cztery miliony euro.

Zobacz także

Łącznie doświadczony obrońca, mistrz świata z 2014 roku, spędził w Borussii osiem lat. W tym czasie, wraz z Jakubem Błaszczykowskim, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem, dwukrotnie triumfował w Bundeslidze i raz zdobył Puchar Niemiec, a ponadto dotarł do finału Ligi Mistrzów. Do Bayernu wrócił w 2016 za ok. 35 mln euro.

Mats Hummels: Niemiec podpisze trzyletni kontrakt

Tym razem ma się związać z BVB trzyletnim kontraktem. Jego zadaniem ma być usystematyzowanie defensywnej gry trenera Luciene'a Favre'a, który do dyspozycji w tej formacji ma głównie piłkarzy w wieku do 25 lat - 34-letni Piszczek należy do wyjątków.

W zakończonym w maju sezonie Borussia Dortmund zajęła drugie miejsce. Mistrzem po raz siódmy z rzędu został Bayern, a jego najskuteczniejszy zawodnik Lewandowski został też królem strzelców ekstraklasy.

RadioZET.pl/PAP/MW